Sağlıklı Dondurma Tarifi
  1. Anasayfa
  2. Genel

Sağlıklı Dondurma Tarifi

Yavaş yavaş havalar bunaltı olmaya başladı. Karantina günlerimizde birden fazla ekmek tarifi, yemek, tatlı tarifleri ve daha birçok şey denedik. Sıra geldi dondurmaya.

0

Bu içerikte neler var?

SAĞLIKLI DONDURMA TARİFİ

Dondurma, kan şekerimizi dengeleyen, bir çok besin değerini içinde bulunduran hafif sütlü bir tatlıdır. Yeterli miktarda tüketildiğinde zayıflamamıza çok yardımcı olabilir.

Yavaş yavaş havalar bunaltı olmaya başladığında, gezmeye çıktığımızda, yaz aylarında kafede oturduğumuzda serinlemek için tercih ettiğimiz ilk tatlı olabilir.

Karantina günlerimizde birden fazla ekmek tarifi, yemek, tatlı tarifleri ve daha bir çok şey denedik. Sıra geldi dondurmaya.

Ramazan’ın bitmesine birkaç gün kaldı. Birkaç günde iftardan sonra hem sağlıklı hem de ferahlatıcı ve yapımı çok basit tarifi verelim.

Tarif;

1 ya da yarım donmuş muz

5-6 adet çilek

4 yemek kaşığı tepeleme yoğurt

2-3 hurma

1 çay kaşığı bal (isterseniz 1 tatlı kaşığı da yapabilirsiniz sizin tercihinize kalmış.)

 YAPILIŞI;

Bütün malzemeleri rondoya atın ve sıvı olana kadar karıştırın. Karışım bittikten sonra dondurma kalıbınız varsa dondurma kalıbına yoksa bir kaseye dökün ve buzluğa koyun. 1,5-2 saat beklettikten sonra çıkarın. Mis gibi bir dondurma elinizde.

 

İsterseniz farklı meyvelerle de yapabilirsiniz, bal yerine toz şeker de kullanabilirsiniz. (Toz şeker kullanmanız dondurmayı sağlıksız yapmaz.) Bütün her şey sizin tercihinize kalmış. Deneyeceklere afiyet olsun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir