Eğlenceli Spor Çeşitleri
  1. Anasayfa
  2. Genel

Eğlenceli Spor Çeşitleri

Sağlıklı bir yapıya sahip olmanın dört kuralı vardır.Bu kurallarımızın arasında olan spor, iyi bir yaşamın en etkili ve yetkili maddesidir.

0

Sağlıklı bir yapıya sahip olmanın dört kuralı vardır. Bunlar ‘4D’ kuralı olarak adlandırılırlar. Bu kurallar psikolojik sorunların azalmasına da yardımcı olmaktadır. Bu kurallarımızın arasında olan spor, iyi bir yaşamın en etkili ve yetkili maddesidir. Bizler de hep birlikte hayatımızı daha güzel kılmak için sizlerle bazı eğlenceli sporları paylaşmak istedik. Spor çeşitlerimizden önce okuyucularımızın hayatını güzel yönde etkileyecek 4D kuralını da paylaşmak isteriz.

4D Kuralı

  1. Düzenli uyku
  2. Düzenli spor
  3. Düzenli beslenme
  4. Düzenli sosyal aktiviteler

Eğlenceli Spor Çeşitleri

1- Tenis

Tenis oyunu, eğlenceli ve heyecanlı bir spor olarak düşünülür. Tenis oyununda ortaya çekilmiş bir file bulunmaktadır. Oyuncular karşı karşıya gelerek küçük bir topu raketle birbirlerine atarlar. Topu karşı tarafın kaçırmasıyla sayı alınır. Futbol oyununun daha az hareketli ve elle oynanan haline benziyor. Gayet eğlenceli ve vücut hatlarını hareket ettirdiği için sağlık açısından verimli bir spordur.

2- Voleybol

Voleybol, altışar kişiden oluşan iki takımın mücadele verdiği bir spor ve eğlencesi bol olan bir oyundur. Oyuncular topu üç pasla karşı takımın sahasına düşürmeye çalışır. Odaklanmayı artıran ve aynı zamanda fizyolojik olarak rahatlamayı sağlayan bir spordur. Arkadaşlarla buluşulduğunda veya pikniklerde vazgeçilmeyen bir oyun olarak da bilinir.

3- Basketbol

Basketbol oyunu 5 er kişilik takımlardan oluşmaktadır. Yüksekliği 3 metre civarında olan bir potadan geçirmesiyle sayı alınır. Boy uzamasını sağlayan bir spor çeşidi olarak bilinir. Boy uzamasının yanı sıra vücudun hareketliliğini sağlayan ve ayrıca konsantre gerektiren bir spor çeşididir.

4- Sörf

Denize gittiğimizde vazgeçilmez bir spor olan sörf, bir tahta (board) dan yararlanılarak yapılır. Sörf tahtasıyla denizde ayakta kalabilmek bir yetenek işidir. Öğrenilebilen bir yetenektir ve bu yeteneği elde edebilmek için geç kalmamalıyız.

5- Su topu

Su topu, Havuzda oynanan bir spor çeşididir. 7 kişiden oluşan 2 takım bulunmaktadır. Suya dalmayan bir topumuz bulunmaktadır. Bu topu her takım karşı takımın kalesine atmaya çalışarak sayı alır. Havuzda eğlenmenin oldukça eğlenceli yöntemlerindendir.

6- Yüzme

Su insan vücudunu dinlendiren en önemli ihtiyaçtır. Su dinlendirici özelliğiyle insanları etkilemiş ve eskilerden beri içinde kalabilmeyi bizlere öğretmiştir. Günümüzde yarışlarıyla bizlere eğlence katarak televizyon programı olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bizim önerimiz yüzmeyi her bireyin mutlaka öğrenmesi ve deneyim etmesi gereken bir spordur.

7- Tekvando

Bu sporda bireyler rakibine karşı silahsız, elleri ve ayaklarıyla kendilerini savunurlar. Kuşaklardan oluşan bir evresi vardır. Oldukça eğlenceli, eğitici ve geliştirici bir spordur. Hayatımızda deneyim etmemiz gereken önemli ve geliştirici bir spordur.

8- Halter

Bazı dönemlerde erkeklerin olgunlaşmasına karar veren bazı sınavlar yapılırdı. Bu sınavlarda halter sporu da yer almaktaydı. Özel bir taşı kim daha çok kaldırıyorsa o yarışmayı kazanırdı. Oldukça zor olan bir spor çeşididir. Spor çeşidi olarak kabul edilmesi uzun yıllar sürmüştür.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir