Çarşamba Günü Öğle İle İkindi Arası Okunacak Dua
  1. Anasayfa
  2. Bilgi

Çarşamba Günü Öğle İle İkindi Arası Okunacak Dua

0

Çarşamba Günü Öğle İle İkindi Arası Okunacak Dua Nedir? Çarşamba günü öğle ile ikindi arası okunacak dua hangisi? Haftanın üçüncü günü olan Çarşamba gününde edebileceğiniz pek çok dua vardır. Bunları bilmek ve düzenli bir şekilde okumak her Müslüman için önerilmektedir. Bu günde okunan tesirli dualar ile gün içerisinde karşılaşabileceğiniz zorluklardan korunabilirsiniz.

Çarşamba Günü Öğle İle İkindi Arası Okunacak Dua

Ne gibi dualar olduğunu görmeden önce duaların abdestli bir şekilde edilmesi önerilir. Bu bakımdan eğer değilseniz abdesti almanız tavsiye edilir. Ayrıca gusül abdesti yoksa bunu da almak tavsiye edilir.

Çarşamba Günü Öğle İle İkindi Arası Okunacak Dua
Çarşamba Günü Öğle İle İkindi Arası Okunacak Dua

Çarşamba Günü Hangi Dua Okunur?

Çarşamba günü hangi dua okunur kapsamında edilebilecek duaların sayısı oldukça fazladır. Bunların hangileri olduğunu merak ediyorsanız şöyledir:

  • 100 kere Bismillahirrahmanirrahim
  • 100 kere Lâ Hâvle Ve Kuvvete İllâ Billâhîl Aliyyül Aziym
  • 100 defa Yâ Hâlîku Celle Celâlühû
  • 100 defa Sübbûhun kuddûsün okunur Sonuncuda Rabbüna ve Rabbül-melâiketi ve’r-ruh denir
  • 1 defa “Allahumme salli âlâ seyyidina Muhammedin Nebiyyil ümmiyyi ve ala alihi ve sahbihi ve sellim teslima

Bunların her biri Çarşamba günü öğle ile ikindi arası okunacak dua kapsamında bilinmesi ve düzenli şekilde edilmesi önerilir. Ayrıca bir takım zikirler de vardır. El Melik zikri onlardan biri olup Çarşamba sabahı 90 defa okunabilir. Buna devam eden kişiler kötülüklerden muhafaza olabilir, servest sahibi olabilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
10 Saniyede Kabul Olan Dua

Ayrıca ruh ve sinir hastası olan kişiler Ya Kuddüs zikrini okumaya devam ederek, Allah’ın izniyle şifaya kavuşabilir. Her türlü dertten kurtularak Allahü Teala’nın büyük yardımlarına nail olabilir. Ayrıca El Fettah da okunabilir. Bu da Çarşamba sabahları 489 defa okunursa kişilere maddi ve manevi kapılar açılır ve her işinde de başarı elde eder. Evlenmek isteyen kişiler bunu okumaya devam ederse bekar ise muratlarına kısa sürede alabilir

Çarşamba Günü Öğle İle İkindi Arası Okunacak Dua
Çarşamba Günü Öğle İle İkindi Arası Okunacak Dua

İlginizi Çekebilir: 12 Saatte Geri Getirme Duası

Dilek Duası Nedir?

Çarşamba günü öğle ile ikindi arası okunacak dua olduğu gibi dilek duaları da vardır. Bunlar kapsamında okunabilecek zikirlerden bir tanesi el azim olup her gün 1020 defa zikredilmelidir. Böylece kişiler maksatlarına ulaşabilir, duaları makbul olur ve istediklerine kavuşabilir.

Bunu Çarşamba sabahları okumaya devam etmek, duaların makbul olmasına yardımcı olur. Korkulardan korunarak kötülüklerden de muhafaza olunabilir. Er-Rauf da unutulmaması gereken zikirlerden bir tanesidir. Bunu sabah 286 defa okumaya sürdürmek, kalbin şefkat ile dolmasına, hal ve hareketlerin de düzelmesine olanak tanır.

Dilek duası nedir dileklerin makbul olmasına yönelik edilen dualar ve zikirlerdir. Bazı kişiler ev almak isterken bazıları bir araç sahibi olmayı düşünebilir. Ancak dileklerinize yönelik çalışmak gerektiği de unutulmamalıdır. Yani kişiler ev almak istiyorsa helal kazıp biriktirmeli, bu süreçte dua etmeyi de bırakmamalıdır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Yola Çıkarken Okunacak Dua Nedir?

Dilek duası olarak yukarıdakilerin dışında Malike’l Mülk zikrinin okunması da mümkündür, kişilerin bunu her gün 212 defa zikretmesi tavsiye edilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir