TRT Çocuk Variloto Başvuru – Başvuru Formu Doldur 2023-2024
 1. Anasayfa
 2. Aile ve Çocuk

TRT Çocuk Variloto Başvuru – Başvuru Formu Doldur 2023-2024

0

TRT Çocuk Variloto Başvuru Nasıl Yapılır? TRT Çocuk Variloto başvuru nasıl yapılır sorusu bu yarışmaya katılmak isteyen pek çok kişi tarafından sorulmakta, öğrenilmek istenmektedir. Her ne kadar ilk olarak yarışmalarda başvuru yapmak zor bir süreç gibi dursa da oldukça kolaydır. Bu yazımızdan TRT Çocuk Variloto için merak ettiğiniz başvuru konusunu bulabilirsiniz.

TRT Çocuk Variloto Başvuru Nasıl Yapılır?

TRT Çocuk Variloto başvuru nasıl yapılır? Başvurular kolay bir şekilde kendi sitesi üzerinden yapılabilir. Eğer adım adım ne yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız, aşağıda olan tabloya bakabilirsiniz.

Adımİşlem
I. Adımhttps://www.trtcocuk.net.tr/variloto adresine giriş yapın.
II. AdımEkranda görülen “yarışma” kategorisine tıklayın.
III. AdımArdından karşınıza gelen “Variloto Başvuru Formu” üzerine tıklayın.
IV. AdımYarışmacı Başvurusu seçeneğini seçin
V. AdımÇocuk adı soyadı ve diğer ilgili alanları doldurun
VI. AdımTüm bilgilerin doğruluğunu kontrol ederek “gönder” butonuna tıklayın.

 

Siz de TRT Çocuk Variloto başvuru nasıl yapılır diyorsanız bu işlemleri tek tek yaparak kısa sürede müracaatı tamamlayabilirsiniz. Form doldururken her zaman bilgileri doğru bir şekilde doldurmak gerektiği unutulmamalıdır.

TRT Çocuk Variloto Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Formu Doldur
TRT Çocuk Variloto Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Formu Doldur

TRT Çocuk Variloto Başvuru Şartları Neler?

TRT Çocuk Variloto başvuru nasıl yapılır başta zor gibi görülebilir; ancak yukarıda olan tabloya bakarsanız bunun çok kolay olduğunu görmeniz mümkündür. Bununla beraber müracaat etmek için bazı şartların olduğunu bilmeniz gerekir. Söz konusu şartlara bakmadan önce form içinde,

 • Çocuğun adı
 • Çocuğun soyadı
 • Çocuğun doğum tarihi
 • Hangi şehirden başvuru yapıldığı
 • Hangi ilçeden başvuru yapıldığı
 • Çocuğun anne ya da babasından herhangi birinin adı ve soyadı
 • Ebeveyne ait e-posta
 • Ebeveyne ait telefon numarası

Bu gibi bilgileri yukarıda belirttiğimiz adımları takip ederek kolayca doldurabilir ve www.trtçoçuk.net tr başvuru Variloto yapabilirsiniz.

TRT Çocuk Variloto Şartları

Variloto için başvuru yapmak zor gibi dursa da oldukça kolaydır; ancak bu bazı şartların olmadığını göstermez. Variloto başvuru şartları mevcut olup genel hatları ile şöyledir:

 • Türkiye Cumhuriyeti Devleti uyruklu olmak
 • 2000 ile 2014 yılları arasında dünyaya gelmek

Bu gibi Variloto başvuru şartları yerine getiriliyorsa yukarıda olan tablodan hareketle başvuru yapılabilir. Variloto başvuru yaş sınırı da yukarıda verdiğimiz maddelerden hareketle anlaşılabilir

TRT Çocuk Variloto Nasıl?

Variloto başvuru kadar bu yarışmanın ne olduğu da bilinmelidir. Birinci etap olan soru-cevap kısmında her iki takıma dörder soru yöneltilir. Tüm sorular 5’er puan değerinde olup; dörder sorudan ilk ikisi eğlenceli sorudur. Diğer iki soru ise trafik ile alakalıdır.

İkinci etaba bakıldığında ise yapboz etabı görülür. Takım çalışmasından meydana gelmekte olup ebeveynlerin gözleri kapalıdır. Böylece çocuklar da ebeveynlerini yönlendirmektedir. Yapboz, takımlarca en hızlı şekilde tamamlanmaya çalışır.

Etabı tamamlayan takım galip olmakta, 10 puan almaktadır. İlk iki aşama sonrasında elde edilen puanlar çerçevesinde son etapta başlangıç noktası tespit edilir. Böylece ilk iki süreçte en fazla puan alan takım, avantajlı bir noktadan başlama olanağı bulabilir. Pist yarışı sırasında ise elektrikli araç olan Variloto kullanılır.

TRT Çocuk Variloto Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Formu Doldur
TRT Çocuk Variloto Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Formu Doldur

Variloto Başvuru Nerede?

Variloto başvuru nerede? Siz de buraya başvurmak istiyorsanız yukarıda verdiğimiz linki takip edebilir, buradan başvuruyu en kısa sürede yapabilirsiniz.

Eğer programın nerede gerçekleştirildiğini merak ediyorsanız içerisindedir. İlin Tuzla ilçesinde mevcut Karting Park’ta program yapılmaktadır. Bununla beraber müracaat koşulları arasında İstanbul’da ikamet ediyor olma şartı yoktur.

Yani Variloto başvuru Türkiye’nin güncel 81 ilindeki herhangi bir yerden yapılabilmektedir. Yukarıda verdiğimiz şartlar sağlanıyorsa, başvuru da kolayca yapılabilir?

İlginizi Çekebilir: Kırtasiye Yardımı 2023-2024 Başvuru

Variloto Başvuru Nasıl?

Variloto başvuru işlemleri internet üzerinden kolay bir şekilde yapılabilir. Kişilerin sadece şu adımları takip etmesi gerekir:

 • https://www.trtcocuk.net.tr/variloto linkini tıklayın.
 • Sonrasında ekrana gelen “yarışma” kategorisini seçin.
 • Sonrasında ise yine ekranda görülecek “Variloto Başvuru Formu” üzerine tıklayın.
 • Burada en üstte Yarışmacı Başvurusu seçeneğini seçin.
 • Sonrasında ise form içerisinde çocuk adı soyadı ve diğer tüm alanları doldurun.
 • Tüm bilgilerin doğruluğunu kontrol edip, teyit ettikten sonra “gönder” butonuna tıklayın.

TRT çocuk Variloto başvuru nasıl yapılır için de böylece kolay bir şekilde yanıt verilebilir.

Variloto Başvuru Şartları Neler?

Variloto başvuru şartları arasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti uyruklu olmak ve 2000 ile 2014 yılları arasında dünyaya gelmek koşulları yer almaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir