Ahbap org Burs Yardımı, Başvuru Formu ve Şartları 2023-2024
 1. Anasayfa
 2. Bilgi

Ahbap org Burs Yardımı, Başvuru Formu ve Şartları 2023-2024

0

Ahbap org Burs Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Ahbap yardım ve burs desteği ile Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi pek çok aileye ve öğrenciye destek olmaktadır. Haluk Levent’in girişimleri ile kurulan dernek, ülkemizde şu an için en güvenilir sosyal yardım kuruluşlarından biri olarak değerlendirilmektedir.

Ahbap org Burs Yardımı, Başvuru Formu ve Şartlar

Ahbap Platformu tarafından üniversite öğrencilerine aktif olarak çeşitli burslar verilmektedir. İhtiyaç sahibi kişilere ayni ve nakdi olmak üzere her türlü yardımda bulunmak başta olmak üzere çeşitli alanlarda birçok destek sağlamaktadır. Ahbap burs yardımı başvuru formu ve şartları ise diğer tüm yardım kuruluşlarında olduğu gibi belirli kriterlere bağlıdır.

Ahbap org Burs Yardımı, Başvuru Formu ve Şartları
Ahbap org Burs Yardımı, Başvuru Formu ve Şartları

Ahbap Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ahbap.org yardım başvurusu basit birkaç adım takip edilerek yapılabilmektedir. Burs almak isteyen kişilerin belirli şartları sağlamaları gerekiyor. Bu şartları sağlayan öğrenciler, Twitter (X) üzerinden Ahbap’ın resmi hesaplarında yer alan ‘’aktif Ahbap şehir listesi’’ üzerinden Aktif Ahbap şehirlerine direkt mesaj (DM) yoluyla burs başvuru formu talep etmeleri mümkündür.

Ahbap burs başvuru süreci ise kısaca şöyledir:

 • Ahbap.net’e üye olunur.
 • Ahbap online burs başvuru formu doldurulur.
 • Talep edilen belgeler yüklenir.
 • Online başvuru formu değerlendirilir.
 • Sonuçlar adaylara bildirilir.

Burs başvurusu uygun görülen öğrencilere e – posta ya da GSM numarasına mesaj ile bilgi erilmektedir. Olumlu mesaj alan öğrenciler Türkiye İş Bankası iban bilgisini ve ıslak imzalı talep dilekçesini Ahbap Burs komisyonuna teslim ederler. Burs alanların bilgileri daha Ahbap üzerinden paylaşılır.

Ahbap Burs Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur?

Ahbap burs başvuru formu platforma üye olduktan ve burs başvurusunda bulunduktan sonra doldurulmalıdır. Başvuru formu diğer birçok kurum tarafından benzer yardımlar için talep edilen şekliye kişisel bilgiler, iletişim bilgileri ve gelir durumuna dair bilgileri içermektedir. Ahbap online burs başvurusunun doldurulmasının ardından ve gerekli diğer belgelerin de yüklenmesiyle işlem yapılır.

Burs başvurularının yapılması için aday öğrencilerin burs programları kapsamında belirlenen tüm şartları sağlamaları gerekiyor. Bu şartları sağlamayan kişilerin burs imkanından yararlanması mümkün değildir. Ahbap burs yardımı başvuru formu ve şartları platform tarafından açıklanmaktadır.

Ahbap Bursu Hangi Belgeleri İstiyor?

Ahbap.org burs başvurusu depremzede ve diğer ihtiyaç sahibi kişiler için de sağlanmaktadır. Kişiler arasında ayrım yapılmadan belirlenen burs şartlarını sağlayan her öğrenci Ahbap Derneği kapsamında burs olanaklarından yararlanabilmektedir.

Ahbap tarafından burs / yardım başvurusu sırasında talep edilen belgelerden bazıları ise şunlardır:

 • Kimlik fotoğrafı,
 • Fakirlik belgesi,
 • SGK hizmet dökümü,
 • Yerleşim yeri belgesi,
 • Vukatlı nüfus kayıt örneği,
 • Taşınmaz kaydı,
 • Varsa engel durumunu gösteren belge,
 • Tescilli araç belgesi vb.

Başvuruların değerlendirilmesi için Ahbap platformuna üye olmak ve giriş yapmak gerekiyor. Daha sonra profil kısmından ‘’Belge Yönetimi’’ seçeneğine tıklanır. Açılan ekrandan başvuru seçilir ve başvuruya ait eksik veya hatalı belgeler yüklenir.

Ahbap org Burs Yardımı, Başvuru Formu ve Şartları
Ahbap org Burs Yardımı, Başvuru Formu ve Şartları

Ahbap Burs Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Ahbap deprem bursu başta olmak üzere her dönem ihtiyaç sahibi öğrenciler için farklı burs ve yardım programları yürütmektedir. Ahbap bursları ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi gören tüm öğrencilere verilmektedir. Örgün öğretime devam eden ve 3 dersten fazla zayıf dersi olmayan kişiler yararlanabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Cerenler Vakfı Burs Başvurusu

Burs programlarında aranan temel diğer bir şart ise öğrencilerin gerçek ihtiyaç sahibi olmalarıdır. İhtiyaç sahibi öğrencilerin burs başvurusunda bulunarak eğitim ve öğretim hayatı boyunca burs imkanından yararlanması sağlanır. Ahbap burs yardımı başvuru formu ve şartları belirli dönemlerde değişebilir. Bu nedenle güncel başvuru ekranı üzerinden öğrencilerin başvurularını yapmadan önce belirlenen tüm şartlar sağlamaları gerekecektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir