Su İçmenin Hamileler İçin Faydaları
  1. Anasayfa
  2. Yaşam

Su İçmenin Hamileler İçin Faydaları

Su içmenin hamileler İçin faydaları nelerdir? Hamilelerin günlük tüketmesi gereken su miktarı nedir? Anne adayı ve bebeği için su tüketimi ne derece önemlidir?

0

Bebeğin anne karnında bulunduğu kesenin adı amniyondur. Bu kese içerisinde bebek kendisini dış etmenlere karşı korumaktadır. Bebeğin içerisinde bulunduğu su kendi dinamik yapısı haricinde annenin gün içerisinde tükettiği suyla alakalıdır. Yani hamilelik sürecinde annenin düzenli olarak su tüketmesi oldukça önemlidir. Bebeğin içerisinde bulunduğu amniyon sıvısı zaman içerisin de kendini anne karnındaki su ile yenilemektedir. Anne karnında ki su yetersiz geldiği anda bebeğin hareketleri sınırlanmış demektir. Çünkü bebek bu sayede anne karnında hareket etmektedir. Hamilelik sırasında çok fazla su tüketmeyen annelerin bebeklerin de bazı sorunlar oluştuğu zaman içerisin de test edilmiştir. Siz bebeğiniz için bütün tavsiyelere kulak vermiş olsanız bile az su tüketmeniz halinde bunların hiçbir faydası olmayacaktır. Su vücudumuzdaki besin maddelerinin emilmesini ve hücrelere eşit bir şekilde bölünmesini sağlamaktadır. Hem anne adayları için hem de bebeklerinizin sağlığı için çok fazla bir öneme sahiptir. Eğer anne hamilelikte çok fazla su tüketmezse ilk olarak bebeği rahat hareket edemez ve amniyon sıvısı kendini yenileyemez. Başka bir sorun ise anne de taş oluşumu olabilir. Hamileyken taş düşürmek oldukça zor ve zahmetlidir. Daha sonra sindirim sisteminde oldukça yavaşlamalar gözlenir. Annenin kabızlığı artar. Ve diğer bir sorun ise sıvı azlığı nedeniyle annelerin normal doğum ihtimallerinin düşeceğidir.

Hamilelikte Günde Ne Kadar Su Tüketilmeli?

Hamileliğiniz boyunca günlük en az tüketmeniz gereken su miktarını sizlerle paylaşacağım. Sizin günlük en az tüketmeniz gereken su miktarı 8-10 bardak arasında olacaktır. Zararlı atıkların vücudunuzdan çıkarılması için su oldukça önemli bir yere sahiptir. Vücudunuzun su ihtiyacını özellikle hamileyken doğru ölçüde karşılamanız gerekmektedir. Anne adaylarının hamilelik sürecinde tükettiği su kadar bu suyun tabi ki türü de oldukça önemli bir yere sahiptir. Asitli içecekler su gibi sizin vücudunuzun sıvı ihtiyacınızı karşılamayacaktır. Bu sebepten bu içecekleri azaltmanız gerekmektedir. Alkollü içeceklerin kesinlikle tüketilmemesi gerekmektedir. Ve kahve bitki çayı gibi sıvılar anneye zarar verici nitelikte olabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir