Günebakan Vakfı Burs Başvuruları – Başvuru Formu ve Şartları 2023-2024
 1. Anasayfa
 2. Bilgi
Trendlerdeki Yazı

Günebakan Vakfı Burs Başvuruları – Başvuru Formu ve Şartları 2023-2024

0

Günebakan Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Günebakan Vakfı burs başvurusu öğrenimine devam etmek isteyen yetenekli ve ekonomik olarak yardıma ihtiyaç duyan öğrencilere destek olma amacı güden bir burs programı sunmaktadır.

Günebakan Vakfı Burs Başvuruları – Başvuru Formu

Burs başvurusu yapmadan önce bilinmesi gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Günebakan Vakfı burs başvurusu için başvuru sahiplerinin Türkiye’de ikamet etmeleri gerekmektedir. Başvurular yalnızca Türkiye’deki öğrencileri kapsamaktadır. Vakıf üniversite veya yüksekokul seviyesinde eğitim gören öğrencilere destek sunmaktadır.

Günebakan Burs Başvurusu

Günebakan Vakfı burs başvurusu için öğrencilerin genellikle belirli bir akademik başarı düzeyini karşılaması beklenir. Önceden elde ettiğiniz not ortalamalarının yüksek olması, başvurunuzun olumlu bir şekilde değerlendirilmesine katkı sağlayabilir. Ayrıca başvuran öğrencinin maddi durumu da dikkate alınır ve ekonomik zorluk içinde olan öğrencilere öncelik verilir. Başvurunuzda sunmanız gereken belgeler arasında genellikle,

 • Kimlik fotokopisi
 • Öğrenci belgesi
 • Not dökümü
 • Gelir beyanı gibi evraklar bulunmaktadır.

Hangi belgelerin gerektiği her başvuru döneminde Günebakan Vakfı’nın resmi web sitesinde duyurulur. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız da son derece önemlidir.

Günebakan Vakfı burs başvurusu farklı kriterlere göre değerlendirilir ve seçilen öğrencilere maddi destek sağlanır. Burs miktarı ve ne kadar zaman verildiği her yıl farklılık gösterebileceği için takip edilmelidir.

Günebakan Vakfı Burs Başvuruları - Başvuru Formu
Günebakan Vakfı Burs Başvuruları – Başvuru Formu

Günebakan Vakfı Burs Başvuruları Şartları

Günebakan Vakfı burs başvuru şartları neler? Burs başvurularında öğrencilerin sağlaması gereken şartlar yer almakta olup, bunlar kuruma ve vakfa göre değişmektedir. Günebakan vakfı için bunlar şöyle belirtilmektedir:

 • Dört yıl veya daha uzun süreli örgün eğitim kurumlarına kabul edilen öğrenciler ve en az 2,00 not ortalamasına sahip olan ara sınıf öğrencileri burs başvurusunda bulunabilir.
 • Özel veya vakıf üniversitelerinde %100 burslu olarak okuyan öğrenciler burs başvurusunda bulunabilir.
 • Aynı aileden ikinci bir kardeşe burs verilmez.
 • Uygun koşulları taşıyan adaylar, gerekli belgeleri sunarak Vakıf Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilir. Başvurular 13 Eylül ile 13 Ekim tarihleri arasında yapılır ve sonuçlar Kasım ayının ikinci haftasında açıklanır.
 • Yeni bursiyer seçiminde, maddi destek ihtiyacı ve giriş sınavında alınan puanlar gibi faktörler Eğitim İşleri Komisyonu tarafından dikkate alınır.

Ancak Günebakan Vakfı burs başvuru şartları değişiklik gösterebileceği için öğrencilerin başvuru öncesinde kontrol etmesi gerekmektedir.

Günebakan Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günebakan Vakfı burs başvurusu yapmak istiyorsanız ilk olarak, Günebakan Vakfı’nın resmi web sitesini ziyaret edilmelidir. Ana sayfa üzerinden ilgili bağlantıya tıkladığınızda, burs başvuru süreci hakkında ayrıntılı bilgiler içeren bir sayfa açılacaktır.

Burs başvurusu yapmadan önce vakfın belirlediği koşulları dikkatlice değerlendirilmelidir. Bu koşullar genellikle başvuru uygunluk kriterlerini, başvuru sürecini ve gerekli belgeleri içerir. Başvuru yapabilmek için belirli bir akademik başarı düzeyine, gelir düzeyine veya diğer belirli şartlara uyma gerekliliği olabilir.

Günebakan Vakfı’nın web sitesinde bulunan Günebakan Vakfı burs başvuru formu dikkatlice doldurulmalıdır. Bu form genellikle kişisel bilgilerinizi, eğitim geçmişinizi ve burs talebinizi içeren soruları içerir.

Burs başvurusu için belirlenen son başvuru tarihini de dikkatle takip etmelidir. Başvurular genellikle belirli bir tarihte sona erer; dolayısıyla öğrencilerin bu geçmeden müracaat işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Geç başvuruların kabul edilmeme ihtimaline karşı, başvurunuzu mümkün olan en kısa sürede tamamlamanız önemlidir.

İlginizi Çekebilir: TÜVGA Burs Başvurusu

Günebakan Vakfı Burs Başvuru Tarihi

Günebakan Vakfı Burs başvurusu için tarihleri, vakfın resmi sitesi üzerinden düzenli bir şekilde kontrol edilmelidir. Başvuruların yapılması ardından, sonuçlar Kasım ayının ilk haftasında açıklanır. Ödemeler ise Aralık ayı itibariyle gerçekleştirilmeye başlar. Burs 10 ay süre boyunca, karşılıksız bir şekilde verilir.

Günebakan Vakfı Bursu Ne Kadar?

Günebakan Vakfı öğrencilere destek olmayı görev edinmiş olup, bu doğrultuda üniversite öğrencilerine 2000 TL burs olanağı sunmaktadır. Burs programı öğrencilerin eğitim süreçlerinde maddi yüklerini azaltmak, potansiyellerini tam olarak keşfetmelerini teşvik etme ve en üst seviyede kullanmalarına yardım etmedir.

Günebakan Vakfı Burs Başvuruları - Başvuru Formu
Günebakan Vakfı Burs Başvuruları – Başvuru Formu

Günebakan Vakfı Bursları

Günebakan Vakfına Burs Fonunda toplanan bağışlar farklı burslar halinde verilmektedir. Bunlar genel anlamda,

 • İlköğretim Bursu
 • Ortaöğretim Bursu
 • Lise Bursu
 • Yükseköğretim Bursu ve
 • Üstün Başarı Bursu

Şeklinde farklı başlıklar halindedir. Eğer hem vakfın resmi sitesine ulaşmak hem de Günebakan Vakfı burs başvurusu programı üzerine bilgi almak istiyorsanız https://gunebakan.org/burs-fonu/ adresine gitmeniz yeterlidir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir