Sıkılmadan Okunacak Kitap Önerileri
 1. Anasayfa
 2. Genel

Sıkılmadan Okunacak Kitap Önerileri

Sıkılmadan okuyabileceğiniz, tek nefeste diye tabir ettiğimiz kitap önerileri. Bir çok kategoride kitap önerileri.

0

Kitap Önerileri ve İçerikleri

 • Kişisel Gelişim:

Kişisel gelişim okumaktan genellikle sıkılıyoruz ama istisna olan bazıları bayıla bayıla okuyabiliyorlar. Bunlardan birisi de benim. Sizlere hem roman tarzında hem de Bilişsel Davranışçı Terapi adı altında uygulamalı kitaplar önereceğim.

 • Aşırı Yemeyi Yenmek:

Başlıktan da anlaşılacağı gibi ‘Yeme Bozuklukları’ adına yazılmış bir kitap. Günümüzde dünyamızdaki hemen hemen bütün insanların yaşadığı bir sorun haline geldiği bu konuyu Bilişsel Davranışçı Terapi ile çözüme kavuşturacağınız bir kitap. Psikonet yayınlarına ait.

Eğer bir psikolog’a ve psikiyatra danışmaktan çekiniyorsanız veya danışamıyorsanız tek başınıza yapabileceğiniz bir terapi kitabıdır. Tek başınıza halledemiyorsanız çevrenizdekilerin yardımıyla da bir uzmana danışmanız sizin için iyi olacaktır.

 • Psikiyatrist:

Şu zamana kadar okuduğum en güzel psikoloji, suç, çaresizlik ve umudun bir arada olduğu kitaptı. Aşırı sürükleyici bir psikiyatrın hayatını konu alan bir roman. Hiç sıkılmadan okuyabileceğinize eminim.

 • Din

İslam dini adına okumakta olduğum bir kitabı sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşacağım ilk kitap İslam Dini adına olacak fakat ilerleyen günlerde İncil, Tevrat ile bunun gibi bilgi içerikli kitaplar paylaşacağım.

 • Uydurulan Din Ve Kur’an’daki Din:

Bilinenlerden farklı ve benim görüşüme göre de Kuran’ı Kerim-i anlatabilen en iyi kitaplardan. İslam aleminde günümüze kadar gelen doğru bilinen yanlışları ele alan bir kitap.

 • Edebiyat

 • Doğu Ekspresi’nde Cinayet

Koru ve gerilim edebiyatındaki en iyi klasiklerdendir. Özel bir dedektifin kar fırtınasının olduğu zamanda yolculuktaki trende olan cinayet vakasını çözmeye çalışması anlatılıyor. Cinayet, suç gibi türleri sevenlerin okuması gereken muhteşem bir kitap.

 • Lord Edgware’i Kim Öldürdü?

Agatha Christie’ den yine muhteşem bir kitap. Kurgusu harika ve yine suç, korku severlerin çok beğenebileceği bir kitap. Kitapta katil arayışı içerisinde oluyorsunuz ve ummadığınız bir sonla karşılaşacaksınız. Kurgusu, karakterleri çok sağlam olan bir kitap.

 • Tarih

 • Leyla:

Tarihi olayların içinizi acıtacak şekilde işlendiği bir kitap. Balkan Savaşlar’ı döneminde yaşanmış olan soykırım olayları ve bu durumun içerisinde olan Leyla isimli bir kızın hikayesi. Ağlayarak okuyabileceğiniz bir roman.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir