Can Sıkıntısına İyi Gelecek Aktiviteler
 1. Anasayfa
 2. Genel

Can Sıkıntısına İyi Gelecek Aktiviteler

Can sıkıntısına iyi gelecek aktiviteleri sizler için listeledik. Yazımızın detayında can sıkıntısına iyi gelecek, evde yapılabilecek aktiviteler bulabilirsiniz.

0

Can Sıkıntısına İyi Gelecek Aktiviteler

Uzun zamandır karantina günleri yaşıyoruz. Gençler olarak artık yapacak bir şeyimiz kalmamış halde evde oturuyoruz. Şimdilerde dışarı çıkmanın kıymetini daha iyi anlıyoruz. Geceleri geç yatıp, sabahları da geç kalkmayı neredeyse hepimiz alışkanlık edindik.

Bir yandan diğer aktiviteleri her gün yapmaktan çok sıkıldık ve bazılarımız ağlamaya bile başladı. Merak etmeyin aynı durumları hep birlikte yaşıyoruz. Fakat bu durumumuza da bir çözüm bulmamız gerekiyor. Biz gençler, kendi yapabileceğimiz aktiviteleri düşündük ve sizlere de bu konuda yardımcı olmak istedik. Hep birlikte bu karantina günlerinde yapabileceğimiz aktivitelere bakalım.

1-Netflix

Hepimiz neredeyse Netflix üyeliğine sahibiz. Bu karantina günlerinde de film izlemek için en iyi yerlerden biridir. Günde belirli vakitlerde gününüzü film veya dizi izleyerek geçirebilirsiniz. Özellikle yabancı dizileri alt yazılarıyla izlemek bizler için daha iyi olacaktır. Bu dil öğrenmemiz için gerçekten çok etkili bir yöntemdir. Bizim seçtiğimiz ve beğendiğimiz birkaç film ve dizi önerisinde bulunmak istiyoruz.

 • The 100
 • Prison break
 • Sessiz çığlık
 • Murder
 • Dünya Savaşı Z
 • Lion
 • Aşk 101
 • Ragnarog
 • Dabbe 6
 • Anabella
 • Görümce
 • Kuch Kuch hota hai
 • Dilwale
 • Fanaa
 • Taare zameen par
 • PK

Bu önerdiğimiz film ve diziler korku, komedi, dram olarak karışık seçilmiştir. Hem eğlenceli hem de heyecan verici bu film ve diziler izlenmeye değer nitelik taşımaktadır. Günlerinizi keyifli ve can sıkıntısından kurtulmuş bir şekilde geçirmenize yarayabilirler.

2- Resim yapmak

Bazılarımızın hobi alanı olan resim veya çizim, ruhu dinlendiren ve ayrıca vaktimizi de verimli geçirmemizde bizlere yardım edecek bir yöntemdir. Kendi odanızı süsleyip kendinize eğlenceli alanlar yaratabilirsiniz. Ayrıca sadece çizim değil kağıtları kullanarak da şekiller üretebilirsiniz. Bu ürettiğiniz şekiller ile kendi alanınız süsleyebilirsiniz.

3- Çalgı aletleri

Bu karantina günlerinde yeni şeyler öğrenmek can sıkıntımız götürebilir niteliktedir. Bu zamanlarda yeni şeyler öğrenmek için daha çok zamanımız var. Gitar, keman, kemençe vb. Çalgı aletlerini çalmayı öğrenebilir ve can sıkıntımızın geçmesine yardımcı olabiliriz. Hem öğrenirken hem de eğlenmiş olacağız.

4- Arkadaşlar ile online oyunlar

Oyunlarımız da bu günler de bizleri eğlendirecek nitelik kazanmışlardır. Tek başına oynanan oyunları tercih etmek yerine online oynanan oyunlar bizler için daha keyifli ve yaratıcı olabilir. Arkadaş gruplarıyla oynamak bu olaya daha çok zevk katmaktadır. Bu oyunların öğretici ve zeka geliştirici olmaları bizler için daha iyi olabilir.

5- Aile içi sohbet

Aile içerisinde ki sohbet sizleri uzun zaman boyunca alıp götürebilecek niteliktedir. Özellikle büyüklerimizin anılarını dinlemek daha heyecan verici olabiliyor. Eski zamanların hallerini ve durumlarını bilmek bizler için merak konusu haline gelebiliyor. Bu yüzden sizi alıp götüren aile içi sohbetlere katılmanızı öneriyoruz. Ayrıca aile kategorimiz de bahsettiğimiz aile içi oyunlar kısmına da bakabilirsiniz. (link)

6- Arkadaşlar ile sohbet

Herkesin en sevdiği arkadaşları veya en azından sohbet edebileceği bir grubu vardır. Her gün belirli vakitler de onları görüntülü arayarak sohbet edebilirsiniz. Hem dertlerinizi anlatabilir hem de eğlenceli Aktivitelerinizi beraber yapabilirsiniz. Eğer arkadaş grubu sevmiyor ve edinmiyorsanız, bazı uygulamalar aracılığı ile yabancı kişiler ile iletişime geçerek farklı diller de konuşabilirsiniz. Böylece dilinizi de geliştirebilirsiniz.

Umuyoruz ki bu 6 madde sizlerin işine yarar niteliktedirler. Unutmayın ki sizin mutluluğunuzdan daha önemli bir şey yoktur. Bu günleri hep birlikte atlatıp daha güzel ve eğlenceli günler yaşayacağımıza inanıyoruz. Şimdiden herkese iyi eğlenceler dileriz.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir