Şahinbey Belediyesi Bisiklet Başvurusu – Randevu Alma 2023
 1. Anasayfa
 2. Aile ve Çocuk
Trendlerdeki Yazı

Şahinbey Belediyesi Bisiklet Başvurusu – Randevu Alma 2023

2

Şahinbey Belediyesi Bisiklet Başvurusu Nasıl Yapılır? Gaziantep Şahinbey Belediyesi bilindiği üzere bisiklet hediyelerinde bulunmaktadır. Bundan yararlanmak isteyen vatandaşlar da bunun nasıl olduğunu doğal olarak merak edip sorar. Belediye Şahinbey içesinde bulunan başarılı öğrencilere bisiklet hediye etmekte olup, bununla spora teşvik etmeyi hedeflemektedir.

Şahinbey Belediyesi Bisiklet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Daha önceki dönemlerde de belediyenin 20 bin bisiklet dağıtımını yine öğrencilere yaptığı bilinmektedir.  Eğer bu başvuru hakkında bilgi almak, nasıl müracaat edeceğinizi öğrenmek ve şartları üzerine fikir sahibi olmak istiyorsanız aşağıdan bunların hepsine genel anlamda bakabilirsiniz. Belediyenin resmi sitesi https://www.sahinbey.bel.tr/Default olup her zaman en doğru ve kesin bilgiler için belediyenin resmi sitesine bakılmalı ya da telefonla veya doğrudan giderek iletişim kurulmalıdır.

Şahinbey Belediyesi Bisiklet Başvurusu
Şahinbey Belediyesi Bisiklet Başvurusu

Şahinbey Belediyesi Bisiklet Başvuru Şartları

Özellikle Gaziantep ve Şahinbey’de yaşayan kişiler, Şahinbey Belediyesi bisiklet başvuru durumunu öğrenmek isteyebilir. Bunun için öncelikle ne gibi şartlar olduğunu bilmek gerekir:

 • Öğrenci Ortaokul ya da Lise düzeyinde öğretim görmelidir.
 • Müracaat yapacak olan öğrenciler eğitim hayatları boyunca minimum 4 takdir belgesi almalıdır.
 • Bisiklet için öğrenci Şahinbey ilçesinde ikamet ediyor ya da Şahinbey’deki bir okulda öğrenim görüyor olmalıdır.
 • Daha önce öğrenci bundan yararlanmış ise tekrar yararlanamaz.
 • Randevu için daha önceden belediyede kayıtlı olmalıdır.

Ne var ki başvuru şartlarının farklı olabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle en güncel bilgilere belediyenin resmi sitesi üzerinden ya da telefon numarası üzerinden iletişime geçilerek sorarak ulaşılmalıdır. Genel anlamda Şahinbey Belediyesi bisiklet başvuru şartları bu şekilde olup, bisiklet almaya hak kazanan öğrencilerin bisikletleri ailelerine verilir.

Bunun yanı sıra bir takım belgeler olduğunu da bu çerçevede unutmamak gerekir. Bunlar da genel hatları ile şöyledir:

 • Takdir belgelerinin fotokopisi yahut E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine girerek sistemde (solda) aldığı belgeler sayfasını adı ve resmi görünecek biçimde çıktısı
 • Öğrencinin Kimlik Belgesi
 • Öğrenci Belgesi

Ayrıca Şahinbey Belediyesi Bisiklet başvurusu esnasında belge üzerine yazılan bazı bilgiler de vardır. Başvuru öncesinde ayrıca bunlar da bilinmelidir:

 • Okul Adı
 • Sınıf ve Şube
 • Okul Numarası
 • Telefon Numarası
 • İkamet Adresi

Tüm bunları bildikten sonra nasıl başvuru yapılacağını bilmek gerekir.

Şahinbey Belediyesi Bisiklet Başvurusu
Şahinbey Belediyesi Bisiklet Başvurusu

Şahinbey Belediyesi Bisiklet Başvurusu

Şahinbey Belediyesi bisiklet başvurusu kolay bir şekilde şartları sağlayan vatandaşlar tarafından yapılabilir. Öncelikle kişiler belediye resmi sayfasına gitmeli ve buradan başvuru formuna ulaşmalıdır. Ardından da formda sizden istenen bilgiler doğru ve eksik olmadan girilmelidir.

Gerekli belgeleri tamamladıktan sonra bunlar eksiksiz bir biçimde yüklenmeli, kontrol edilmeli ve onaylanmalıdır. Ayrıca belediyeye giderek müracaat etmeniz ya da soru sormanız da mümkündür. Başvuru tamamlandıktan sonra değerlendirme süreci gelmekte, uygun görülürse hediye için bir randevu verilir. İlgili tarih ve saat geldiği zaman Akköy Spor Köyü’ne gidilmeli ve çocukların bisikletleri de alınmalıdır.

İlginizi Çekebilir: Şahinbey Belediyesi 3000 TL Yardım

Şahinbey Belediyesi Bisiklet Başvurusunda Önemli Konular

Şahinbey Belediyesi bisiklet başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar bunun için belediye ile iletişime geçerek bu konuda bilgi almalıdır. Çünkü bu başvurular için belirli tarihlerin olabileceği unutulmamalıdır. Ayrıca başvuru yapan vatandaşlarda aranan şartlar da her zaman doğrudan belediyeden öğrenilmelidir.

Belediyenin resmi sitesi mevcut olup ister bunun üzerinden duyuruları kontrol edebilir isterseniz telefon üzerinden irtibata geçebilirsiniz. Eğer başvuru koşullarını sağlıyorsanız bunu nasıl yapabileceğinizi de öğrenebilirsiniz. Başvuru için form doldururken istenen tüm bilgilerin tam ve eksiksiz olmasına da ayrıca özen gösterilmelidir.

Başvuru tamamlandıktan sonra ise sadece değerlendirme sonucunu beklemek yeterlidir. Bundan sonra neler yapmanız gerektiği konusunu belediye ile iletişime geçip sorabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Bana gelmedi

 2. Ben bisiklet istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir