1. Ana Sayfa
  2. Aile ve Çocuk
  3. Aile Nedir ?

Aile Nedir ?

aile-nedir

Aile; anne, baba ve çocuklardan oluşan toplumsal bir birimdir. Toplumu meydana getiren unsurların temelidir.

Toplumun inançlarını, gelenek ve göreneklerini ve genel olarak kültürünü barındırır ve gelecek nesillere aktarır. Bu nedenle çocukların yetiştirilmesi, aile içerisinde düzen, iletişim gibi konular aile kavramı için çok önemlidir. Özellikle çocukların yetiştirilmesi, doğru eğitilmesi toplum ve kültür açısından çok önemlidir. Aile çocuğu sosyalleştirir ve toplumun bir elemanı olduğu bilincini kazandırır.

Bu kategoride aile kavramı, aile içi iletişim, aile yapıları gibi konularda yazılar paylaşacağız. Bunun dışında ailenizle izlenebilecek film önerilerinde bulunacak ve ebeveynlik üzerine yazılmış kitapları özetlemeye çalışacağız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Çocukluğumdan bu yana bilgisayar ve kitaplara ilgi duydum. Lise yıllarında yazılım, psikoloji, kişisel gelişim gibi konularda uzmanlaşmak için eğitimler aldım. Bu alanlarda bolca kitap okudum ve hala kitap okumaya devam ediyorum. Kırıkkale Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği öğrencisiyim. Endüstri Mühendisliğinin yanında yazılım ile ilgileniyorum ve e-ticaret uzmanı olarak çalışıyorum. Her zaman öğrenme meraklısı oldum ve öğrendiklerimi yazarak daha iyi kavrayabiliyorum. Bu sebepten öğrendiklerimi Okurdan.com üzerinden paylaşarak başkalarının da bu bilgileri elde etmesini ve onlarda merak uyandırmayı hedefliyorum.

Yorum Yap