Yazın Yapılabilecek Eğlenceli Aktiviteler
  1. Anasayfa
  2. Genel

Yazın Yapılabilecek Eğlenceli Aktiviteler

Yazın yapılabilecek aktiviteler ile yazı verimli geçirmeye ne dersiniz ? Kamp yapmak, günübirlik tatil, kitap okumak, festivallere katılmak gibi...

0

Yaz zamanı geldiğinde hepimiz dışarılara çıkmayı, arkadaşlarımızla eğlenmeyi veya oturup sohbet etmeyi çok severiz. Bizlere hem moral deposu hem de eğlence kaynağı olurlar. Bu yazımızda sizlere yaz aylarında yapılabilecek aktivitelerden bahsetmek ve eğlencenizi ikiye katlamayı istiyoruz.

1) Kamp Yapmak

Toplu arkadaş ortamında en çok sevilen aktivite kamp yapmaktır. Sürekli evde kalmanın yerine kendinizi doğaya vermek motivasyon ve ruhsal anlamda sizi daha iyiye götürecektir. Özellikle öğrenciler için para gerektirmeyen bir aktivite olabilir. Çadırınız ve evde hazırladığınız birkaç yiyeceğiniz eğlenceniz için sizlere yeteri kadar hizmeti verecektir. Gece vakti gökyüzünü izlemek ise kaçırılmaması gereken ayrıntılar arasında yer almaktadır.

2) Kitap Okumak

Kitap okumak bizlere sıkıcı geliyor olabilir. O kadar aktivite arasından neden kitabı seçeyim diyebilirsiniz. Fakat aslında ustalarımızın söylediği gibi kitabın tadı gerçekten başkadır. Aslında izlediğimiz diziler veya filmler bizleri nasıl etkiliyor ise kitapta aynı şekilde düşünme yetimizi artırarak bizleri olayın içerisine atıyor. Bundan dolayı önerimiz size heyecan verecek veya zevkinizi karşılayacak kitap seçimi yapmak. Aksi halde kitap okumak o kadar da eğlenceli gelmeyecektir.

4) Sinemaya veya Tiyatroya Gitmek

Sadece yaz aylarına özgü olmayıp her zaman uygulayabileceğiniz aktiviteler arasında tiyatro ve sinema yer almaktadır. Aslında farklı bir bakış açısı ile bakarsak sinema ortamı karanlık oluşundan dolayı insanı rahatlatıcı özelliği vardır. Eğlenceli kısmı ise izlediğiniz film veya oyun sonunda arkadaşlarınızla konuşarak tekrardan o eğlenceli anları yaşayabilirsiniz.

5) Sosyal Medyayı Azaltın

Sosyal medya hayatımıza çok fazla işlemiş durumdadır. Bazen dışarı çıkmak yerine evde oturup video izlemeyi tercih ederiz. Bazen kendimizi film izlemekten veya dizi izlemekten alıkoyamaz ve diğer işlerimizi ertelemeye başlarız. Diğer aktivitelere yer ayırmak veya kendimizi geliştirmek için sosyal medyayı biraz kısıtlamanın faydası olacaktır. Bunun sonucu olarak diğer aktivitelerden daha çok zevk almaya ve tekrarlamak istemeye başlayacaksınız.

6) Günübirlik Tatiller

Öğrenciler için gayet ideal ve eğlenceli aktiviteler arasında yer almaktadır. Günübirlik hızlı trenle veya otobüsle yapacağınız seyahatler hem gezmeniz için hem de eğlenmeniz için çok ideal olacaktır. Saat ayarlaması yaparak ve kısıtlı bir para ile istediğiniz şehri gezme fırsatı bulacaksınız.

7) Festivallere Katılmak

Festivaller oldukça eğlenceli ve heyecanlı geçiyor. Birçok etkinliğin bir araya gelmesi ile günümüzü çok eğlenceli geçirmenin bir başka yolu diyebiliriz. Özellikle arkadaşlarınızla daha iyi vakit geçirmenizi sağlayacak bir yöntem de diyebiliriz. Öneri olarak, Vişnelik Müzik Festivali’ne katılmanızı tavsiye etmekteyiz. Çok renkli ve eğlenceli geçeceğini umuyoruz.

8) Çiftlik Ziyaretleri

Hayvanlar hayatımızın renkli bahçeleri diyebiliriz. Onlarsız bir hayat boş ve sade olurdu. Küçük arkadaşlarımızı mutlu etmek adına küçük ziyaretler yapabilir ve aynı zamanda bizlerde bu geçirdiğimiz vakitler sayesinde eğlenmiş oluruz. Sevgi alacağımız ve vereceğimiz her durumda bize daha fazla eğlence ve huzur katacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir