TRT Çocuk Haberin Olsun Başvurusu – Başvuru Formu ve Şartları 2023-2024
  1. Anasayfa
  2. Aile ve Çocuk

TRT Çocuk Haberin Olsun Başvurusu – Başvuru Formu ve Şartları 2023-2024

0

TRT Çocuk Haberin Olsun Başvurusu nasıl yapılır? TRT Çocuk Haberin Olsun programına katılmak isteyen çocuklar ve ebeveynleri, programa katılabilmek için başvuru formu ve şartlarını merak etmektedir. TRT Çocuk’un en sevilen programlarından biri olan ve çocukları ekran başına kilitleyen Haberin Olsun, çocukların başvurabileceği ve canlı yayında yer alabileceği eğlenceli bir programdır.

TRT Çocuk Haberin Olsun Başvuru Formu ve Şartları

TRT Çocuk Haberin Olsun başvuru – başvuru formu ve şartları ebeveynlerin özellikle çocuklarının bu yarışmaya katılabilmesi için yanıt aradığı konulardır. Türkiye’nin ilk ve tek çocuk haber programı olmasıyla dikkat çeken Haberin Olsun’a çocuklar görüntülü olarak katılabilmektedir.

Belirli yıllar arasında doğan çocuk izleyicilerin katılabildiği bu programda röportaj veren ve özel bir deneyim yaşayan çocuklar, ayrıca sunucuların yönelttiği sorulara doğru yanıt vererek çeşitli hediyelerin de sahibi olmaktadır.

TRT Çocuk Haberin Olsun başvuru
TRT Çocuk Haberin Olsun başvuru

Haberin Olsun Başvuru

Çocuklar, bu sevilen haber programına katılabilmek için başvuruda bulunmalıdır. Haberin Olsun başvuru işlemi ise yalnızca TRT Çocuk web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. TRT Çocuk web sitesi üzerinden Haberin Olsun programının sayfasına ulaşan ebeveynler buradan başvuru yapabilmektedir.

Haberin Olsun başvuru 2023 yılında çocukların ve ebeveynlerinin en çok merak ettiği sorulardan biri olurken, programa katılmak için ilgili sayfada yer alan Haberin Olsun başvuru formu doldurulması gerekmektedir.

  • Programa başvurmak için ebeveynlerin sırasıyla takip etmesi gereken adımlar şöyledir.
  • Öncelikle TRT Çocuk web sitesi üzerinden “Haberin Olsun” sayfasına ulaşın.
  • Sayfada orta kısımda yer alan “Yarışma” seçeneğine tıklayın.
  • Alt kısımda yer alan “Haberin Olsun Başvuru Formu” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan pencerede çocuğunuzun ve sizlerin çeşitli bilgileri istenecektir. Başvuru formunda istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde ilgili alanlara doldurun.
  • Ardından sorulan çeşitli soruları çocuğunuzun yanıtlamasını sağlayın ve yanıtlarını ilgili alanlara yazın.
  • Daha sonra sayfanın altında yer alan “Gönder” butonuna tıklayarak başvurunuzu gönderin.

Başvuru formu gönderildikten sonra belirli değerlendirmelerin ardından çocuğunuzun programa katılmaya uygun olduğunun belirlenmesi halinde ebeveyn telefon numarası üzerinden ailelerle iletişime geçilmekte ve programa katılacakları bilgisi verilmektedir.

TRT Çocuk Haberin Olsun Başvuru Adımları
TRT Çocuk Haberin Olsun Başvuru Adımları
TRT Çocuk Haberin Olsun Başvuru Adımları
TRT Çocuk Haberin Olsun Başvuru Adımları
TRT Çocuk Haberin Olsun Başvuru Adımları
TRT Çocuk Haberin Olsun Başvuru Adımları

Gerekli tüm bilgiler verildikten sonra canlı olarak yayınlanan bu programda çocuğunuzun hangi gün ve saatte yayına bağlanacağı belirtilmekte ve o gün çocuğunuz programa görüntülü olarak bağlanarak röportaj verebilmekte, sorulara doğru yanıtlar vererek hediyelerin sahibi olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Variloto Başvuru

Haberin Olsun Başvuru Şartları

Haberin Olsun programına katılmak isteyen çocuklar için bazı önemli şartlar bulunmaktadır. Öncelikle programa 8 ile 13 yaş arasındaki tüm çocuklar katılabilmektedir. Ancak özellikle çocukların başvuru formunda kendilerine yöneltilen çeşitli sorulara güzel ve doğru cevaplar vermesi gerekmektedir.

Haberin Olsun başvuru şartları yalnızca böyledir. Ancak başvuru formunda yer alan sorulara verilen cevaplar programa katılabilmek adına çok önemlidir. Özellikle ilgi çekici ve farklı cevaplara sahip çocukların programa katılma şansı daha yüksektir.

Haberin Olsun canlı yayın başvuru için başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurup soruları da yanıtlayan tüm 8-13 yaş arasındaki çocukların programa katılabilme şansı bulunmaktadır. Bunlar haricinde herhangi bir şart bulunmamaktadır.

Programa katılmaya hak kazanan çocuklara ebeveynleri aranarak gerekli tüm bilgilendirmeler yapılmakta ve program canlı yayınlandığı için dikkat edilmesi gereken hususlar teker teker belirtilmektedir.

Ayrıca programa katılmak için görüntülü sohbet yapılabilecek bir akıllı telefona ihtiyaç duyulmakta ve bu numara program saatinde aranarak çocuklar programa katılabilmektedir.

TRT Çocuk Haberin Olsun başvuru
TRT Çocuk Haberin Olsun başvuru

Haberin Olsun Hediyeleri

Haberin Olsun, programa katılan ve röportaj veren çocuklara çok çeşitli hediyeler vermekte ve özellikle çocuklar Haberin Olsun hediyeleri neler? Sorusunun yanıtını oldukça merak etmektedir. Öncelikle programda belirli bir hediye sistemi bulunmamaktadır.

Özellikle çocukların eğitimi ve bilinçlenmesi için yayınlanan bir program olduğu için hediyeler de genellikle bu doğrultuda olmakta ve özellikle çocukları kitap okumaya özendirmek için pek çok kitap hediyesi dağıtılmaktadır.

Ayrıca yine çeşitli okul araç ve gereçleri, eğitici oyunlar gibi hediyeler de sunulurken, oyuncak tarzı hediyelere de yer verilmektedir. Çocuklar bu programa katılıp röportaj verdikten sonra kendilerine yöneltilen çeşitli sorulara sunucuların da yönlendirmesiyle yanıtlar vererek doğru yanıtlarla hediyelerin sahibi olmaktadır.

Canlı olarak yayınlanan bir haber programı olduğu için çocuklar bu programa görüntülü olarak katılabilmekte ve görüntülü sohbet ile program yürütülmektedir. Çocukların izlerken hem eğlendiği hem de bilgilendiği Haberin Olsun programı, ebeveynlerin de oldukça memnun kaldığı programlardan biridir.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir