Özel Hediye Seçimleri
  1. Anasayfa
  2. Genel

Özel Hediye Seçimleri

Hediye bir insana özel, değerli ve tek olduğunu hissettiren bir kavramdır. Sevgiliye hediye, arkadaşa hediye, öğretmene hediye alarak özel hissettirebilirsiniz.

0

Hediye almak veya hediye etmek bir insanı en mutlu eden anlar arasındadır. Hediye bir insana özel, değerli ve tek olduğunu hissettiren bir kavramdır. Ailemize, sevgilimize, eşimize veya yakınlarımıza hediye almak aramızdaki bağı güçlendirecek ve artıracaktır. Peki hediye seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Sevdiklerimize nasıl hediyeler almalıyı? Hep birlikte bu güzel konu hakkında konuşalım.

Eşimize Hediye

Eşimiz, hayatımızı paylaştığımız kendimize en yakın kişidir. Bize her daim yardım eden ve sevgisini belli eden bir eş her zaman en iyi hediyeleri hak ediyor. Eşinize hediye seçimi yaparken dikkat etmeniz en önemli ilk şey eşinizin zevkleridir. Kadınlar gül sever diye genel bir görüş olsa da bazı kadınlar güllerden ve çiçek almaktan hoşlanmazlar. Eşinize hediye alırken karakter seçimi yapmak da iyi fikirler arasındadır. Örneğin eşiniz çok eğlenceli ve heyecanlı biri ise heyecan duyduğu bir anısını fotoğraflayıp hediye edebilirsiniz. Diğer bir örnek olarak eşiniz daha ciddi bir tavır takınıyor ise ciddi hediyelerden hoşlanabilir. Bu durumda eşinize telefon, bilgisayar veya manevi olarak sevginizi ciddi şekilde gösteren hediyeler alabilirsiniz.

Annemize Hediye

Annemiz hayatımızın baş tacı, bizim için çok şey ifade eden kişidir. Hayattaki bütün hediyeleri onlara sunsak da yeterli kalmayacaktır. Annenize olan bağlılığınızın ifadesini göstermek adına büyüme şeklinize göre hediye alabilir veya hazırlayabilirsiniz. Örneğin annem beni çiçekler gibi yetiştirdi diyorsanız eğer ona bir çiçek demeti hazırlayabilirsiniz. Veya diğer bir örnek olarak annem beni aslanlar gibi yetiştirdi diyorsanız aslan şeklinde süslemeler, takı seti veya beyaz eşya takımı alabilirsiniz. Bunun sonucunda annenize beni çok güzel yetiştirdin diyebilmek için çok iyi bir fırsat yakalamış olursunuz.

Babaya Hediye

Babamız hayatımızın en başta gelen kıymetlilerindendir. Bize maddi veya manevi olarak harcadığı emekleri saysak da bitiremeyiz. Babalarımıza hediye seçimi yaparken dikkat edeceğimiz ilk şey karakter özelliği olabilir. Kimi babalar sert bir yapıdan hoşlanırken kimisi de romantik ve maceradan hoşlanıyor olabilir. Bu duruma göre örnek olarak güçlülüğü temsil eden bir anahtarlık, kalem seti veya mesleğini ifade eden bir bronz hediye edebilirsiniz. Eğlendiği ve sevdiği aktivitelere bağlı olarak o aktiviteye ait eşyaları veya araçları da hediye edebilirsiniz.

Kardeşe Hediye

Abilerimiz, ablalarımız, kardeşlerimiz bizim için arkadaş ve yoldaştırlar. Kimi zaman kavgalarımızla meşhur olup ailenin gözdesi oluruz. Kimi zaman birbirimize destek olup her konuda yardımcı olmaya çalışırız. Sıkıntılarımız da sevinçlerimiz de hep birlikte yaşanmaya devam eder. Kardeşler arasında tavsiye edeceğimiz en iyi hediyeler arasında tatlı kavgalarınızı temsil eden bir hediye bulmaktır. Buna örnek olarak tatlı kavgalarınızla ilgili fotoğraf hazırlayıp aynı zamanda eğlendiğiniz zamanların fotoğrafları arasına koyabilirsiniz. Böylelikle kötü günde iyi günde her zaman yanındayım mesajını kardeşinize iletebilirsiniz.

 

En İyi Arkadaşa Hediye

Bazen kardeşim diye hitap eder bazen kimseye anlatamadıklarımızı bile anlattığımız kişilerdir arkadaşlarımız. Arkadaşımız için alabileceğimiz en iyi hediyeler arasında kurduğumuz bağa göre hediye seçimleri olabilir. Arkadaşımız ile bir aile bağı gibi bir bağ ile bağlıysak sen benim ailemsin sözüne temsilen bir hediye seçimi yapabilirsiniz. Diğer bir örnek olarak arkadaşınızla sırdaşlık bağlarınız çok kuvvetli ise sen benim sırdaşımsın sözünü ifade eden bir hediye seçimi yapabilirsiniz. İster bunu yazı halinde ister şekil halinde en iyi arkadaşınıza hediye edebilirsiniz.

Öğretmenlerimize Hediye

Öğretmenlerimiz kıymetlilerimiz, hayatımıza yön veren kişiler arsındadır. Her yıl öğretmenler günü hediyesi olarak en sevdiğimiz öğretmenimize veya öğretmenlerimize hediye almak isteriz. Öğretmenlerimize hediye alırken branşlarına göre seçim yapmak en doğrusu olacaktır. Eğer bu durum çok klasik geliyor diyorsanız daha farklı olarak öğretmeninizle kısa sohbetler ederek sevdiği şeyleri öğrenebilir ve buna göre hediye alabilirsiniz. En iyi tavsiye olarak size olan davranışları ile ilgili komik bir albüm çıkartıp senelerinizi birlikte nasıl geçirdiğinizi gösterebilirsiniz.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir