Mersin Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu – Başvuru Formu 2023-2024
 1. Anasayfa
 2. Bilgi
Trendlerdeki Yazı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu – Başvuru Formu 2023-2024

0

Mersin Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Mersin Büyükşehir Belediyesi 2023-2024 eğitim öğretim yılında üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrencilere burs verme kararı almıştır. Burs başvuruları, 29 Ağustos ile 11 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi bursu için başvuruda bulunmak isteyen bireyler, ilgili belediyenin resmi web sitesinde yer alan burs başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalıdır. Ayrıca başvuru formuna fotoğraf eklemek gerekmektedir.

Bu işlemin tamamlanmasının ardından, başvuru formu PDF formatında hazır hale getirilip ön kayıt ekranına yüklenmelidir. Ön kayıt başvurusunun sonuçlanmasının ardından, öğrencilere verilen 4 haneli kod dikkatlice not alınmalıdır. Bu kod belediyeye teslim edilecek evraklar üzerine elden ya da kargo yoluyla yazılmalıdır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bursu Şartlar Neler?

Mersin Büyükşehir Belediyesi burs programı, sadece bir yıl için değil her yıl yeniden verilir. Başvuru yapabilmek için gerekli olan şartlar şu şekildedir:

 • Mersin şehrinde ikamet ediyor olmak ve dört yıllık bir üniversiteye yeni kayıt yaptırmış olmak
 • ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğrenim Kurumları Sınavı’nda devlet okullarının AÖF, DGS, YÖS gibi istisnai bölümler haricinde bir bölümü kazanmış olmak
 • Eğer Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde veya Türkiye sınırları içinde Vakıf Üniversitesi kazanıldıysa, tam burslu olarak öğrenim görmek (Bu şart, şehit veya gazi çocukları için geçerli değildir.)
 • Ailesinin Mersin şehri sınırları içinde ikamet ediyor olması (Annesi ve babası ayrı olan öğrenciler için en az birinin Mersin’de ikamet ediyor olması yeterlidir.)

Ancak şartların değişebileceği unutulmamalı, bu bakımdan en doğru bilgiler için Mersin Büyükşehir Belediyesi ile iletişime geçilmelidir. Bunun için doğrudan belediyeyi ziyaret etmeniz mümkündür. Ancak telefon ile iletişime de geçilerek soru sorulabilmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bursu Hangi Belgeler Gerekli?

Mersin Büyükşehir Belediyesi burs başvurusu için gerekli evraklar da öğrenciler için büyük bir önem taşır. Söz konusu evraklar genel anlamda,

 • YKS yerleştirme sonucu
 • Öğrenci belgesi
 • Anne veya babanın ikametgâh belgesi
 • Şehadet veya gazilik belgesi (şehit ve gazi çocukları için)

Gibidir. Burada da belgelerin değişebileceği unutulmamalı ve öğrenciler hangi belgeleri tamamlamak gerektiğini sormalıdır. Ardından da bunlar eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır. Mersin Büyükşehir Belediyesi burs miktarı ise,

 • 2 Senelik Ön Lisans: 3.000 TL
 • 4 Senelik Lisans: 6.000 TL
 • 5 Senelik Lisans: 7.000 TL
 • 6 Senelik Lisans: 8.500 TL

Şeklinde gösterilmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bursu Başvurular Nasıl?

Mersin Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları çevrimiçi olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden veya şahsen Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne yapılabilmektedir.

Çevrimiçi başvuru yapmayı tercih eden adaylar, gereken belgeleri Mersin Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden yüklemelidir. Başvurular Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından titizlikle değerlendirilecektir. Burs almaya hak kazanan öğrencilere, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bilgilendirme yapılacaktır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi bursu 2023-2024 eğitim öğretim yılı itibarıyla Ekim ayında başlayacak ve Haziran ayında sona erecektir.

İlginizi Çekebilir: Dilan Polat Vakfı Burs

Başvuru Öncesinde Bilinmesi Gereken Konular

Genel anlamda Mersin Büyükşehir Belediyesi burs başvurusu yukarıda olduğu gibidir. Mersin Büyükşehir Belediyesi burs başvurusu yapmayı düşünen adayların dikkat etmeleri gereken bazı önemli noktalar da bulunmaktadır:

 • Başvurular Mersin Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden çevrimiçi olarak yapılmalıdır.
 • Başvurular 29 Ağustos ile 11 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilebilir.
 • Başvuru için gereken belgelere Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.
 • Müracaat Mersin Büyükşehir Belediyesi-Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından titizlikle değerlendirilecektir. Burs hakkı kazanan öğrenciler, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bilgilendirilecektir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi burs programı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Mersin Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir