Gelişiminiz İçin Bu Cümlelerden Kurtulun
  1. Anasayfa
  2. Yaşam

Gelişiminiz İçin Bu Cümlelerden Kurtulun

Gelişiminiz için kurtulmamız gereken yöntemler bulunmaktadır. Fakat günümüzde gelişiminiz için bu cümlelerden ya da bu yöntemlerden yararlanamayan oldukça fazla kişi vardır. Sizce gelişimiz için neler yapabilirsiniz veya gelişiminiz için neleri uygulamamız gerekiyor ?

0

Gelişiminiz için kurtulmamız gereken yöntemler bulunmaktadır. Fakat günümüzde gelişiminiz için bu cümlelerden ya da bu yöntemlerden yararlanamayan oldukça fazla kişi vardır. Sizce gelişimiz için neler yapabilirsiniz veya gelişiminiz için neleri uygulamamız gerekiyor gelin hep beraber gelişiminiz için neler yapacağımızı gelişiminiz için bu cümlelerden nasıl kurtulacağınızı beraber yazımızda okuyalım.

Yarın Başlayacağım, hemen hemen hepimiz her gün veya ara ara bu cümleyi kurarız. Başlamak bitirmenin yarısı derler ve o yarısı bu cümlede saklı. Eğer gelişiminiz için bu cümleden kurtulabilirseniz işte o zaman en büyük adımı atmış olursunuz.

Bu Benim Hatam Değil, eğer ortada yapılan bir hata varsa o hatada suçlu aramayın çünkü yapılmış ve çözüm bekliyor demektir. Gelişiminiz için çözüm odaklı olun olabildiğince tartışmadan ya da bulunduğunuz ortamda suçlu aramayın yapılan hatayı siz çözün. Yapacağınız olgunca davranışlar sizin gelişiminiz için önemli rol oynar. Unutmayalım ki olgunlaşmış insanlar daha iyi düşünebilir ve doğru adımlar atabilir.

Yapamam, yapamam demek kendine olan güvenini kaybetmek demektir. Kendine güvenmeyen biri gelişimi için her şeyi geciktirir. Kendimize güvenimiz her zaman tam olmalı ve korkumuz olmamalı. Bunun için yapacağımız işi iyi bilmeli araştırmalı o konu hakkında uzman seviyesine gelmeliyiz. Gelişiminiz için artık bu cümle sizin için geçerli olmayacaktır çünkü siz artık bunu yapabilirsiniz.

Zamanım Yok, günümüzde en değerli şey zamandır. “Zaman” hep önemlidir. Küçüklüğümüzden yaşlılık dönemine kadar hep zamana ihtiyacımız olmuştur. Gelişiminiz için zamanı iyi değerlendirmek ve değerlendirmeyi iyi bilmemiz gerekiyor. Gelişiminiz için zamanın değerini anlarsak artık nasıl kullanmamız gerektiğini de biliriz.

Çok Yorgunum, gelişiminiz için bu cümleden kurtulun. Her yorgunum kelimesi sizi yapacağınız işten uzaklaştırmak için birebirdir. Emin olmalıyız ki hiçbir şey yapmamak bile bizi yorar. Yorgunluğumuzu doğru dinlenme ile sonlandırabilir enerjimizi koruyabiliriz. Yorgunluğumuzu sağlıklı beslenerek, sosyal aktiviteler yaparak bitirebiliriz. Gelişiminiz için bu tür olumsuzlukları hayatımızdan çıkarmalıyız.

Başkası Ne Der, bırakın kim ne derse desin. Gelişiminiz için başkalarının dediklerini umursamayın. Günümüzde kişi başarılı olsun veya olmasın başkaları hep konuşur. Başarısız olup da arkanızdan konuşacaklarına başarılı olun öyle konuşsunlar daha iyi olur. Utanmayın, kendinizi küçük görmeyin, başkasına minnet etmeyin hep kendiniz olun. Gelişiminiz için öz güveniniz hep olsun kendine güvenmek zorlukların üstesinden gelmenize yardım eder.

Kişi kendinden bilir işi eğer bunları bilirsek gelişiminiz için gerçekten adım attık demektir. Bu maddeler gelişiminiz için ana maddelerdendir. Bunun gibi sayısızca yöntem bulunuyor. Siz bu yazıyı okuduktan sonra ne düşündünüz veya ne gibi değişiklikler yapmaya karar verdiniz.

 

Sizlere yardımcı olacak kaynaklar bulun sizi geliştirecek uygulamalar alışkanlıklar edinin gelişiminizi önemseyin ve kendinizi sevin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir