Ezel Dizi Konusu ve Oyuncuları
 1. Anasayfa
 2. Bilgi

Ezel Dizi Konusu ve Oyuncuları

0

Ezel Dizi Konusu ve Oyuncuları ile dikkat çeken Eylül 2009 yapımı Senaryosu ve karakterleri beğenilen ödüllü efsane Türk Dizisidir.

Sevilen Dizi Ezel Dizi Konusu ve Oyuncuları

Bu yazımız Türkiye’nin en popüler oyuncuları ve yönetmeninin yaratıcılığı sonucu ortaya çıkan yıllar boyunca hatırlarımızdan çıkmayacak yapıda olan Ezel dizi konusu ve oyuncuları ile ilgilidir. Ömer isimli bir genç babasının atölyesinde çalışan, sıradan bir hayat yaşayan bir karakterdir.

Her erkek gibi askere gidip döndükten sonra sevdiği kadın ile evlenme hayalleri kuran karakterimiz Ömer, en yakınları tarafından ihanete uğrar ve hapse girer.

Ömer ve Ezel isimli karakterler aslında yanı kişilerdir. Ancak iki karakter arasında büyük farklar vardır. Ömer uğradığı intikamını almak için Ezel karakteri ile geri döner.

Ezel Dizi Konusu

Ezel Dizi Konusu

2010 yılında yayınlanan dizide neredeyse karakterlerin tamamı çok sevilmiştir ve büyük beğeni toplamıştır. Ezel dizi konusu, Ömer, Ali ve Cengiz’in çocuk yaşlardan beri aynı mahallede büyümesine dayanıyor. Daha sonra Eyşan isimli bir kadın ile tanışan Ömer bu kadına aşık olur. Eyşan’ın Ömer ile tanışması aynı mahallede oturan teyzesine taşınması ile birlikte başlar.

Ömer sırılsıklam aşık olduğu Eyşan’a gönlünü kaptırır ve evlenme hayalleri kurar. Eyşan’ında onu sevdiğine öyle inanmıştır ki ona ihanet edeceği bir an bile aklından geçmez.

En yakın arkadaşları ve sevdiği kadın tarafından bir banka soygununda suç üzerine atılır. Ömer hapse girer ve onu cezaevinde İstanbul’un en büyük kabadayısı olan Ramiz Karaeski isimli bir adam destekler ve onun 2. babası olur. Bu ünlü kabadayı onu öğrencesi yapar ve o güne kadar öğrendiği her şeyi ona öğretir.

Ezel Dizi Oyuncuları

Ezel Dizi Oyuncuları

Ezel dizi oyuncuları hepimizin yakından tanıdığı oyuncu kadrosundan oluşuyor. Kenan İmirzalıoğlu, Tuncel Kurtiz, Cansu Dere, Haluk Bilginer, Ufuk Bayraktar, Berrak Tüzünataç, Barış Falay, Kıvanç Tatlıtuğ, Bade İşcil, Rıze Kocaoğlu, Yiğit Özşener, Salih Kalyon, Sarp Akkaya gibi birçok ünlü isimden oluşuyor. Yani sizin anlayacağınız bu senaryonun kadrosu efsane!

Burada yer vermediğimiz bir çok önemli oyuncu vardır. Mesela, Kıvanç Tatlıtuğ dizinin ilerleyen bölümlerinde sekiz karakteri ile farklı bir tarzda diziye girerek büyük beğeni toplamıştır.

İzleyiciler tarafından senaryosu kadar karakterleri ile de dikkat çeken Ezel oyuncuları;

 1. Kenan İmirzalıoğlu / Ezel
  Dizide ana karakterler arasında yer alan Ezel, ilk önce sıradan bir hayat yaşayan marangozun oğluyken İstanbul’un en büyük kabadayısı olmak için ve intikamını alan Ramiz Karaeski’nin öğrencisi ve Cengiz ile Ali’nin en yakın arkadaşıdır.
 2. Yiğit Özşener / Cengiz
  Ömer’in çocukken en yakın arkadaşı olan Cengiz’i daha sonra Ezel’in en büyük düşmanı olarak görmekteyiz. Gözünü paradan başka bir şey görmeyen bu kurnaz adamın hayatında Eyşan’dan ve paradan başka hiç bir şey yoktur.
 3. Barış Falay / Ali
  Kerpeten Ali ismi olarak tanınan rolü Barış Falay canlandırıyor. Ömer’in abisi Kerpeten Ali dizinin ilk bölümlerinde Ömer ile otomobil tamirhanesinde araba tamir etmeyi gösteren ona abilik yapan bir karakterdir. Daha sonradan Kerpeten Ali’yi Cengiz’in yanında yer alırken göreceğiz. Aynı zamanda daha sonradan Ezel’in düşmanı olarak.
 4. Tuncel Kurtiz / Ramiz
  Ömer ile Ramiz Karaeski’nin yolları bir hapishane avlusunda karşılaşır. Ömer’i talebesi yapan Ramiz bey dizinin ilerleyen bölümlerinde Ömer’e Ezel ismini verecek kişidir. Bu karakter dizide en popüler ve sevilen karakterdir. Dizideki diğer ismi “dayı” olarak bilinir. Çünkü Ramiz Karaeski İstanbul’un gelmiş geçmiş en büyük kabadayısıdır.
 5. Haluk Bilginer / Kenan
  Haluk Bilginer, Kenan Birkan isimli bir karakteri canlandırıyor. Kenan Birkan’ı Tuncel Kurtiz’in genç yaşlarında yani “dayı” olduğu dönemlerde yanındaki bir isim olarak görmüş olsak ta daha sonra bi birine çok yakın olan iki dost düşman olacaklardır.

Ezel Dizisi Hakkında Merak Edilenler

Ezel Dizisi Hakkında Merak Edilenler

Filmin yaratıcısı Kerem Deren ve Pınar Bulut, Türkiye’de daha önce yayımlanan popüler dizilerden bildiğimiz kişilerdir. Örneğin, Mucize Doktor, Racon isimli dizilerden tanırız.

Türkiye tarihinin en iyi dizi olan Ezel dizisi hakkında merak edilenler şöyle dikkat çekiyor: İlk bölümü ve final bölümünün son sahnesi aynıdır. Dizide birçok akıl oyunları vardır. Bölüm sonunu tahmin etmek hiç sanıldığı kadar kolay değildir.

 • Tür: Suç, Drama, Gerilim
 • Süre: 1 saat 30 dakika
 • Ülke: Türkiye
 • Orijinal Dili: Türkçe
 • Türkçe İsmi: Ezel
 • Platform: Televizyon
 • IMDB: 8.7
 • Prodüksiyon: Ay Yapım
 • Yayınlanma Tarihi: 28 Eylül 2009
 • Ödüller: 4

Ezel Müzikleri içeren güzel bir video:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir