Konya Büyükşehir Belediyesi 12. Sınıf Eğitim Desteği Burs Başvurusu – Başvuru Formu 2023
  1. Anasayfa
  2. Bilgi
Trendlerdeki Yazı

Konya Büyükşehir Belediyesi 12. Sınıf Eğitim Desteği Burs Başvurusu – Başvuru Formu 2023

0

Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Desteği! Burs Başvuru Nasıl Yapılır? Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilere burs verilecek geçtiğimiz yıl verilen öğrencilere burs bu yılda verilecek. Bu burs yalnızca Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulmaktadır. Burs başvuruları ile alakalı öğrenciler de pek çok konuyu araştırıyor ve merak ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu 2023-2024

Konya Büyükşehir Belediyesi eğitim desteği başvurusu 2023-2024 nasıl yapılacak, kimlere ne kadar bir burs verilecek? Detayları ile birlikte haberimizde görebilirsiniz. Konya Büyükşehir Belediyesi yeni eğitim öğretim yılında burs başvurusu yapanlara destek veriyorlar. Bu konuda yakından araştırılıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi ve eğitim yardımları sizlere kısa anlatalım.

Konya Büyükşehir Belediyesi 12. Sınıf Eğitim Desteği Burs Başvurusu
Konya Büyükşehir Belediyesi 12. Sınıf Eğitim Desteği Burs Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Desteği

Konya Büyükşehir Belediyesi öğrencilere geçen yıl burs vermişti. Bu yıl da burslar düzenli bir şekilde verilecek. İlkokul ortaokul lisede örgün eğitime devam eden öğrencilere destekler verilecek. Bu yıl Konya Büyükşehir Belediyesi eğitim destekleri ne zaman başlanacağına dair resmi bir açıklama gelmedi.

Ancak başvuruların ekim ayı itibarıyla başlaması bekleniyor. 2023 2024 başvuruları başladığı zaman yine sitemiz üzerinden detaylı bir şekilde görebileceksiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Konya Şehir Hastanesi İş Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Desteği Başvuru Şartları

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen burslar ilkokul ortaokul ve lise öğrencilerinin kapsıyor. verilecek olan burslar ile alakalı eğitim şartları da merak ediliyordu. Konya büyükşehir belediyesi eğitim desteği başvuru şartları Hemen aşağıda yer almaktadır.

Başvuru yapacak olan öğrencilerin Konya il sınırları içerisinde ikamet etmesi gerekmektedir. Farklı şehirlerde ikamet eden öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır. 2022 yılında yapılan 8 sınıf listede giriş programına göre Türkiye genelinde 0,1 dilimde öğrenci olmak gerekmektedir.

Eğitim destek kategorileri içerisinde yer alan öğrencilerin başvuruları değerlendirilecektir. Mesleki Eğitim Merkezi programında kayıtlı liseyi bir öğrencilerine de verilecek. Şartlarıyla alakalı detaylar belli olmuştu. meslek eğitim merkezine kayıtlı lise 1 sınıf öğrencisi olmak gerekiyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi 12. Sınıf Eğitim Desteği Burs Başvurusu
Konya Büyükşehir Belediyesi 12. Sınıf Eğitim Desteği Burs Başvurusu

İlginizi Çekebilir: Dilan Polat Vakfı Burs Başvurusu

Üniversiteye Hazırlanan Öğrencilere 3000 TL Verilecek

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay kısa süre önce verilecek burs ile alakalı çok önemli açıklamalar gerçekleştirmişti. 12. sınıf öğrencilerine eğitim müjdesini de kendisi bizzat açıkladı.

Üniversiteye hazırlanan 23 bin öğrenci geçtiğimiz ve 1500 TL eğitim desteği verdiklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı bu yılda desteği iki katına çıkartarak 3.000 lira vereceklerini bizzat duyurdu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir