Hosting Nedir? 2024’ün En Ucuz Hosting Paketleri
  1. Anasayfa
  2. Bilgi

Hosting Nedir? 2024’ün En Ucuz Hosting Paketleri

0

Hosting Nedir? En Ucuz Hosting Paketleri

Hosting bir site için hayati öneme sahiptir. Sitenin içerisinde yer alan tüm içerikler görsellerin ziyaretçilere açık hale gelebilmesi için çok önemli yapıya sahiptir. Bu yazımızda www.odeaweb.com olarak Hosting Nedir? En Ucuz Hosting Paketleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Hosting Nedir?

Barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin, dokümanların, e-postaların veya veri tabanlarının 7/24 açık ve internet omurgasına direk bağlı bir sunucuda (bilgisayar) tutulmasıdır.

Bir web sitesi oluşturmak için özel olarak tasarlanmış ve internetin merkezine hızlı bir şekilde bağlanan bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediği dosyaların saklanması gerekir. Web sunucusu veya web server olarak da bilinen bu bilgisayarlar, web sitelerine ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcıları tarafından erişilebilen bilgisayarlardır. Bu veri saklama ve yayınlama işlemi web hosting olarak da bilinir.

Pek çok yeni kavram, internetin hayatımızı tamamen değiştirmesiyle birlikte ortaya çıktı. Bazıları tüm internet kullanıcıları tarafından bilinen teknik kavramlar olsa da, web sitelerinin kurulumu ile ilgilenen kişiler de bu kavramları bilir. Bu fikirlerden biri de hosting. “Barındırma” kelimesinin Türkçesi “barındırma”dır. Bu, bir miktar verinin belirli bir alanda tutulması anlamına gelir. “Hosting nedir?, ne için kullanılır?, neye göre seçilir?” Bu yazımızda, “hosting satın alma işlemleri nasıl yapılır?” gibi çok sayıda soruya yanıt bulacaksınız.

Hosting Hizmeti Nedir?

Hosting

Web sitelerinin sürekli olarak erişilebilir olması için bir bilgisayara ihtiyaç vardır. Bu bilgisayarın ziyaretçiler tarafından her zaman erişilebilir olması gerekir. Bu bilgisayarlar, web sitesinin tüm dosyalarını depolar ve kullanıcılarının dünyanın her yerinden kesintisiz olarak erişmesine izin verir. Bu hizmeti sunan sunucuların çok güçlü ve kesintisiz çalışmaya uygun bir altyapıya sahip olması gerekmektedir.

Web sitesi kurmak isteyenler, “sunucu” olarak adlandırılan bu bilgisayarlarda verilerin barındırılması için hosting hizmeti satın alırlar. Hosting hizmeti satın aldıktan sonra, web sitenizin içeriğini oluşturduğunuz ve alan adı olarak da bilinen domaini aldığınız web sitenizi yayınlayabilirsiniz. Satın aldığınız hosting web sunucusu paneline web sitenizi yüklemeniz yeterli olacaktır.

Ne Tür Hosting Seçenekleri Var?

CloudVist için dört farklı hosting paketi sunuyoruz. Farklı türde kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için bu hosting paketleri tasarlanmıştır.

Reseller Hosting için dört farklı paketimiz vardır. Bu paketler, on ila yetmiş web sitesini barındırma kapasitesine sahiptir. Farklı ihtiyaçlara sahip birden fazla web sitesini desteklemek için ekonomik bir hosting paketi seçebilirsiniz. Profesyonel hosting paketlerimiz hem aylık hem de yıllık olarak mevcuttur ve 4 BG veya sınırsız trafik sunar. Ayrıca, kurumsal hosting paketimiz sayesinde daha fazla web işi yapanlara çözüm ortağı olabileceğiz.

  • Reseller Hosting
  • Ekonomik hosting
  • Profesyonel Hosting
  • Kurumsal Hosting
  • Wordpress Hosting

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir