Ayakkabı Orjinallik Sorgulama (Puma, Nike, Adidas)
  1. Anasayfa
  2. Bilgi

Ayakkabı Orjinallik Sorgulama (Puma, Nike, Adidas)

0

Ayakkabı orjinallik sorgulama nasıl yapılır? Orijinal ayakkabılar, genellikle yüksek kalite malzemelerden üretilir. Bu ayakkabıların daha uzun süre dayanmasını ve daha az aşınmasını sağlar. Kaliteli bir ürün, ayaklarınıza daha iyi destek sağlar ve uzun vadeli bir kullanım olanağı sunar.

Ayakkabı Orjinallik Sorgulama (Puma, Nike, Adidas)

Ayakkabıların orijinal olması ayaklarınızın rahatlığı ve sağlığı için önemlidir. Orijinal tasarımlar ayak anatomisini dikkate alarak üretilir ve bu da konforlu bir giyim deneyimi sunar. Yanlış ayakkabılar ağrı, yorgunluk ve hatta uzun vadede ciddi ayak sorunlarına neden olabilir.

Tüm bunların yanı sıra orijinal ayakkabılar, tasarım ve estetik açıdan özgün ve dikkat çekici olma eğilimindedir. Bu giydiğinizde tamamen farklı bir stil kazandırır. Orijinal markaların ürünleri, kişisel tarzınızı yansıtmanıza ve dikkat çekmenize yardımcı olur. Ne var ki bazen insanlar aldıkları ürünün orijinal olduğundan şüphe duyabilir. Ayakkabı orjinallik sorgulama nasıl yapılır da bunu öğrenmek için sorulmaktadır.

Adidas Ayakkabı Orijinallik Sorgulama

Orjinal ayakkabı nasıl sorgulanır? Her ayakkabının orijinal olup olmadığına ayrı bir şekilde bakılması gerekir.

Adidas marka ayakkabıların orijinalliğini doğrulamak için QR kod hizmeti sunulmaktadır. Eğer ürün etiketinde QR kod mevcut ise, bu kodu tarattığınızda adidas.com’da ayakkabınıza ait detaylı bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

QR kodunun bulunmadığı durumlarda, satın aldığınız ayakkabının ve kutusunun üzerindeki barkod numaralarına özel bir dikkat göstermelisiniz. İki ayakkabının barkod numaraları birbiriyle uyumlu olmalıdır ve kutu üzerindeki barkod numarası ile ayakkabının üzerindeki barkod numarası da örtüşmelidir. Aksi takdirde sahte adidas ayakkabı satın almış olma ihtimaliniz bulunmaktadır.

Ayakkabı Orjinallik Sorgulama adidas
Ayakkabı Orjinallik Sorgulama adidas

Nike Orijinallik Sorgulama

Nike marka ayakkabı alanlar da zaman zaman ayakkabı orjinallik sorgulama işlemlerinin nasıl olduğunu sorabilmektedir.

Nike marka ayakkabıların orijinalliğini doğrulamak için bir QR kod okuma uygulamasına ihtiyaç vardır. QR kod okuma uygulamasını açtığınızda Nike ayakkabı orjinallik sorgulama işlemine başlayabilirsiniz. Ayakkabının iç kısmında, aşağıda resmedildiği gibi bir QR kod bulunmalıdır.

Bu ilgili QR kodunu taradığınızda, nike.com üzerinde ayakkabının özel sayfasına yönlendirilmeniz gerekir. QR kodun tarandığı sayfa açıldığında ayakkabınıza ait detaylı bilgilere ulaştıysanız, endişelenmenize gerek yoktur; bu durumda ayakkabınız orijinaldir. Ancak QR kodun tarandığı sayfa açılmıyorsa, maalesef sahte bir ayakkabı almış olabilirsiniz.

Ayakkabı Orjinallik Sorgulama nike
Ayakkabı Orjinallik Sorgulama nike

Puma

Pek çok ayakkabı markasında olduğu gibi Puma’da da kişiler orjinal ayakkabı nasıl sorgulanır işlemlerinin nasıl olduğunu merak edebilmektedir.

Puma marka ayakkabılarda QR kod bulunmaması nedeniyle orijinallik sorgulamak için iki farklı yöntem mevcuttur. İlk yöntem ayakkabı ve kutu üzerindeki barkod numaralarını karşılaştırarak doğrulamaktır.

Eğer ayakkabı ve kutu üzerindeki barkod numaraları uyumlu ise, büyük olasılıkla ürün orijinaldir. Diğer bir yöntem ise, ayakkabıyı nereden satın aldığınızı kontrol etmektir. Eğer ürünü daha önce paylaştığımız güvenilir mağazalardan birinden satın almışsanız, ürününüzün %100 orijinal olduğundan emin olabilirsiniz.

Ayakkabı Orjinallik Sorgulama puma
Ayakkabı Orjinallik Sorgulama puma

Ayakkabı Orijinalliği Nasıl Anlaşılır?

Ayakkabı orjinallik sorgulama kadar bir ayakkabının orijinal olup olmadığını anlama yolları da önemlidir. Ürünün üzerine mevcut olan barkod numarası onlardan bir tanesidir.

Satın aldığınız ürünün kutusunu açtıktan sonra kutuyu atmak yerine saklamayı unutmamalıdır. Ürün kutusunun üzerinde bulunan barkod numarası, ürünün orijinalliğini doğrulamak için oldukça önemli bir unsurdur.

Ayakkabıların orijinalliğini sorgulamada barkod numarası büyük bir öneme sahiptir. Ürün kutularındaki barkodları kullanarak, ürünün gerçekliğini teyit edebilirsiniz. Ayakkabı markasının resmi web sitesine girerek barkod sorgulama işlemini gerçekleştirebilir veya bu amaçla kullanabileceğiniz mobil uygulamaları tercih edebilirsiniz. Bu sayede satın aldığınız ürünün orijinal olup olmadığını kolayca kontrol edebilirsiniz. Orijinal ayakkabı barkod sorgulama ile sonuçlar bu şekilde alınabilir.

İlginizi Çekebilir: Mavi Tik Emojisi Kopyalama

Ürün Faturasına Bakma

Ürün faturasına bakma da ayakkabı orjinallik sorgulama için önemli bir işlemdir. Bir ürünün gerçekliğini doğrulamak için dikkate almanız gereken önemli faktörlerden biri, ürünün faturasıdır. Bilgi Toplum Esasları’na göre satıcı fatura, vergi numarası ve iletişim bilgilerini müşteriyle paylaşmakla yükümlüdür. Bu nedenle alışveriş yaptığınız internet sitesinde bu bilgilere ulaşamıyorsanız, satın almayı düşündüğünüz ürünün orijinalliğini sorgulanmalıdır.

Eğer satın aldığınız ayakkabının faturası size teslim edilmemiş veya e-posta ile iletilmemişse, satıcıdan fatura talep etme yoluna gitmelidir. Bu ürünün orijinalliğini doğrulamanıza ve gerekli güvencelere sahip olduğunuzdan emin olmanıza yardımcı olacaktır. Tüm bu yöntemler, genel anlamda ayakkabı orjinallik sorgulama nasıl yapılır, nasıl öğrenilir diyenler için önemlidir.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir