Adıyaman Sosyal Market Randevu Alma – Başvuru Formu 2023
 1. Anasayfa
 2. Bilgi
Trendlerdeki Yazı

Adıyaman Sosyal Market Randevu Alma – Başvuru Formu 2023

0

Adıyaman Sosyal Market Randevu Alma Nasıl Yapılır? Adıyaman Belediyesi Sosyal Market, Adıyaman’da yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere gıda, temizlik ürünleri, giyim gibi temel ihtiyaçlarını karşılamaları için destek sunan bir kuruluştur. Özellikle ihtiyaç sahibi depremzede vatandaşlara hizmet veren bu market randevu sistemi ile çalışmaktadır.

Adıyaman Sosyal Market Randevu Alma – Başvuru Formu

Adıyaman’ın 4 ayrı bölgesine kurulan bu sosyal marketler sayesinde halk tüm ihtiyaçlarını koordineli bir şekilde alabilirken, özellikle pek çok kişi Adıyaman Sosyal Market randevu alma-başvuru formu sürecini merak etmekte ve nasıl randevu alabileceğini öğrenmek istemektedir.

Marketlerde uzun kuyruklar ve yoğunluk oluşmaması nedeniyle randevu sistemiyle kişilerin gıda, giyim, bebek ve temizlik gibi ihtiyaçlarını alabilmesi mümkündür.  Sosyal market randevu sistemi Adıyaman Belediyesi’nin Sosyal Market resmi web sitesinde yer almaktadır.

Adıyaman sosyal market randevu alma işlemi için kişiler, bu web sitesine eriştikten sonra bir randevu sistemi ekranı ile karşılaşacaktır. Burada kişiler sırasıyla şu adımları takip ederek randevu alabilmektedir.

 • İlk olarak, ekranda yer alan ilgili alanlara T.C kimlik numarası, doğum tarihi ve telefon numarası bilgilerinizi girin.
 • Ardından sayfanın alt kısmında bulunan “Sorgula” butonuna tıklayın.
 • Açılan sayfada randevu gün ve saatleri içerisinden uygun bir gün ve saati seçerek randevunuzu oluşturun.
 • Sistem size bir randevu numarası verecektir.
 • Randevu numarasını bir yere kaydederek randevu aldığınız gün ve saatte Adıyaman Sosyal Market’e giderek randevu numaranız ile alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak randevu almak isteyen kişiler için bazı şartlar bulunmaktadır. Özellikle haksız bir şekilde sürekli sosyal marketten yararlanılmaması adına gıda alışverişi yapmak isteyen aileler 30 gün içerisinde sadece 1 kere alışveriş yapabilmekte ve haneye başka randevu verilememektedir.

Adıyaman Sosyal Market Randevu Alma
Adıyaman Sosyal Market Randevu Alma

Ayrıca çeşitli ihtiyaçları için 5 randevudan fazla randevu alan kişiler 60 gün boyunca tekrar randevu alamamaktadır. Randevular her akşam saat 20.00’da açılmakta, bu randevular 2 gün sonraki alışverişler için geçerli olmakta ve 1 gün boyunca randevu alınabilmektedir.

Adıyaman Sosyal Market şubeleri yalnızca hafta içi hizmet vermektedir. Bu nedenle de vatandaşlar Cumartesi ve Pazar günlerine randevu alamamaktadır.

Adıyaman Sosyal Market Giyim Randevu Alma

Adıyaman Sosyal Market giyim konusunda da ihtiyaç sahiplerine ücretsiz alışveriş imkanı tanımaktadır. Özellikle bebekler ve çocuklar için çeşitli giyim ürünleri bulunurken, yetişkinler de giyim alışverişi yapabilmektedir.

İhtiyaç sahibi olan kişiler, Adıyaman Sosyal Market giyim randevu alma işlemi için Sosyal Market resmi web sitesine erişerek site üzerindeki randevu sistemiyle kolayca randevu oluşturabilmektedir. Kimlik numarası, doğum tarihi ve telefon numarası bilgileri ile sorgulama yapmak gerekmektedir.

Ardından kişilerin randevu alma hakkı bulunması halinde marketlerde uygun gün ve saatlerde randevular görülebilmektedir. Bunlardan birini seçerek randevu oluşturan kişiler, sistem tarafından verilen randevu numarası ile marketlere giderek giyim alışverişini ücretsiz olarak gerçekleştirebilmektedir.

Adıyaman Sosyal Market Nerede?

Adıyaman Sosyal Market nerede? Sorusu, özellikle Adıyaman’ın 4 ayrı bölgesine kurulan çadırlar ile ihtiyaç sahibi ailelere 15 günde bir ücretsiz alışveriş imkanı sunan bu marketleri nerede bulabileceklerini öğrenmek isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir.

Giyimden gıdaya, bebek ürünlerinden temizlik ürünlerine kadar geniş bir çerçevede ihtiyaç sahiplerinin alışveriş yapabildiği bu marketlerin nerede olduğunu pek çok Adıyaman sakini bilmemektedir.

Adıyaman Sosyal Market çadırları şu alanların yanında kurulmuştur.

 • Adıyaman Cumhuriyet Spor Salonu
 • Millet Bahçesi
 • Adıyaman Şehirlerarası Otobüs Terminali
 • Adıyaman Adalet Sarayı

Vatandaşlar buralarda bulunan çadırlara giderek ihtiyaçlarını alabilmekte ancak bu çadırlara gitmeden önce internet üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Randevusuz bir şekilde giden kişiler alışveriş yapamamaktadır.

Randevu alırken kişiler alışveriş yapacağı şubeyi seçerek randevu günü ve saatinde alışverişini gerçekleştirebilmektedir. 4 ayrı şubesi bulunan Adıyaman Sosyal Market, özellikle zor durumdaki depremzedelerin önemli ihtiyaçlarını karşılamaları adına oldukça önemli bir hizmet vermektedir.

Adıyaman Sosyal Market Randevu Alma
Adıyaman Sosyal Market Randevu Alma

İlginizi Çekebilir: Ev Hanımlarına 1100 TL Yardım Başvurusu

Adıyaman Sosyal Market Telefon Numarası

Depremzedelerin çeşitli ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılayabilmeleri adına kurulan Adıyaman Sosyal Market telefon numarası bulunmamaktadır. Kişilerin sosyal markete giderek alışveriş yapabilmesi için mutlaka resmi web sitesi üzerinden randevu alması gerekmektedir.

Kısacası kişiler telefon numarası ile veya doğrudan bu marketlere giderek alışveriş yapamamaktadır. Kişilerin mutlaka randevu sistemi üzerinden bilgilerini girerek uygun bir gün ve saate randevu alması ve bu gün ve saatte markette bulunması gerekmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir