Watsons Bayilik Başvurusu – Franchise Bedeli ve Şartları 2023
  1. Anasayfa
  2. Bilgi

Watsons Bayilik Başvurusu – Franchise Bedeli ve Şartları 2023

0

Watsons bayilik başvurusu nasıl yapılır? Bilindiği üzere bu marka uluslararası bir şirket olarak dünya genelinde faaliyet göstermektedir. Binlerce şubesi bulunan bu firma, hemen hemen her ülkede faaliyet gösteren bir ulusal bir markadır.

Bu nedenle Watsons bayiliği, size mevcut müşteri kitlesi ile başlamış olmanızı sağlayabilmektedir. Ayrıca çeşitli kaliteli ürünler sunarak farklı bütçelere hitap eden bir müşteri potansiyeli oluşturabilirsiniz. Watsons mağazalarının genellikle kalabalık olması, alışveriş merkezlerine gittiğinizde fark edebileceğiniz bir durumdur. Her ne kadar her müşteri alışveriş yapmasa da, müşteri hareketliliği oldukça yüksektir.

Watsons Bayilik Başvurusu – Franchise Bedeli ve Şartları

Watsons bayilik başvurusu için gereken sermaye miktarı oldukça yüksektir, ki bu zaten işletmenin en üst düzeyde donanıma sahip olmasını sağlayacak bir miktarı ifade eder. Ayrıca, Watsons, bayilik sahiplerine sürekli destek sunmakta ve olası zarar durumunda uygun kredi imkanları sağlamaktadır.

Watsons Bayilik Başvurusu - Franchise Bedeli ve Şartları
Watsons Bayilik Başvurusu – Franchise Bedeli ve Şartları

Watsons Bayilik Şartları Nelerdir?

Watsons bayilik hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda faaliyet gösteren prestijli bir kozmetik mağazalar zincirinin bir parçası olma şansı sunar. Watsons, Hong Kong’da 1828 yılında kurulmuş olup, bu 194 yıllık köklü marka, dünya genelinde her yıl 5.2 milyardan fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

Ayrıca, 2009 yılından bu yana Asya’da eczane ve kozmetik zincirleri arasında bir numara olarak kabul edilmektedir ve çevrimiçi satış seçenekleri sunmaktadır. Watsons bayilik alma isteğinde bulunan girişimcilerin, Watsons bayilik başvurusu şartları için uygun olmaları gerekmektedir.

Boş Alan300 metrekarelik bir boş alan bulunmalıdır.

 

Mağaza önüMağaza önünde minimum 8 metrelik boş bir alan yer almalıdır.

 

DeneyimBayilik alacak kişinin kozmetik sektöründe en az 2 yıl deneyime sahip olması gerekmektedir.

 

SermayeEn az 500 bin Amerikan dolar sermaye bulundurulması gerekmektedir.

 

Sermaye miktarıSermaye miktarı banka hesap özetleri ile belgelenmelidir.

 

Kredi geçmişiBireyin kredi geçmişi çok iyi olmalıdır.

 

Teminat mektubuBir bankadan teminat mektubu gerekmektedir.

 

 

Bu şartlara uygun olan bireyler, Watsons bayilik başvurusu için gerekli işlemleri yapabilir.

Watsons Bayilik İçin Gerekli Sermaye Ne Kadar?

Watsons bayilik bedeli 2023 yılında nasıl? Bayilik alabilmek için en az 500 bin dolarlık bir sermayeye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sermayeye sahip olan girişimciler, işlerini kolayca kurabilir. Yatırım sürecinin tamamında size destek sunulur ve yatırım planlaması kolaylıkla gerçekleştirilir.

Watsons gereken sermayenin döviz cinsinden tutulmasını talep etmektedir. Çünkü olası kur dalgalanmalarında, sermaye aynı TL karşılığıyla sabit kalmayabilir. Watsons bayilik bedeli 2023 bu bakımdan standart değildir.

Watsons Bayilik Başvurusu - Franchise Bedeli ve Şartları
Watsons Bayilik Başvurusu – Franchise Bedeli ve Şartları

Watsons bayiliğinde sunulan kâr marjı kesin bir rakam olmasa da genellikle yüzde 20 ila 30 arasında olduğu söylenebilir. Bu iyi bir kâr marjı ve sürekli bir satış potansiyeli sunar; bu da sizin kısa sürede önemli satış rakamlarına ulaşmanıza yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilir: EVE Shop Bayilik Başvurusu

Watsons Bayiliği Nasıl Alınır?

Watsons bayilik başvurusu yapmak istiyorsanız, resmi Watsons web sitesi olan www.watsons.com.tr üzerinden başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişiler, firma ile iletişime geçtikten sonra yüz yüze bir görüşme için davet edilirler ve bayilik başvurusu için gerekli belgeler talep edilir.

Başvuru sürecinin bir parçası olarak, mağazanın iç ve dışından çekilmiş fotoğrafları ve mağazanın iç ve dış ölçülerini sağlamanız gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adaylardan talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir:

  • Franchise adaylarının 500 bin Amerikan doları sermayeye bulundurduğu; söz konusu miktarı belgeleyen banka hesap özetini firmanın değerlendirmesi gerekmektedir.
  • Banka teminat dökümü istenebilir.
  • Kredi skoru belgesi kişilerden talep edilebilir.
  • Minimum iki yıl süredir kozmetik sektöründe tecrübeniz olduğunu gösteren belgeler istenebilir.

Watsons baylik veriyor mu sorusuna evet yanıtı verilebilir. Bu gibi şartları yerine getiriyorsanız, müracaatı kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir