Limonla Cinsiyet Tahmini Nasıl Yapılır? Kız mı, Erkek mi Olacak?
  1. Anasayfa
  2. Bilgi

Limonla Cinsiyet Tahmini

0

Limonla Cinsiyet Tahmini Nasıl Yapılır? Kız mı, Erkek mi Olacak? Limonla cinsiyet tahmini, geleneksel bir inanç ve yöntem olarak bebeklerin cinsiyetini belirlemede halk arasında hala uygulanmaktadır. Bilimsel bir doğruluğa sahip olmasa da pek çok meraklı ebeveyn limonla cinsiyet tahmini nasıl yapılır? Kız mı, erkek mi olacak? Sorularına yanıt aramaktadır.

Limonla Cinsiyet Tahmini Nasıl Yapılır? Kız mı, Erkek mi Olacak?

Gebelik süreci insanların hayatlarındaki en önemli dönemlerden biridir ve birçok insan, bebeğin cinsiyetini öğrenmek için sabırsızlıkla beklemektedir. Yıllar boyunca cinsiyet tahmini için çeşitli geleneksel yöntemler denenmiştir ve bunlardan biri de limonla cinsiyet tahmin etmedir.

Limonla Cinsiyet Tahmini
Limonla Cinsiyet Tahmini

Limonla Cinsiyet Tahmini Nasıl Yapılır?

Limonla cinsiyet tahmini nasıl yapılır? Sorusuna yanıt olarak; Hamilelik dönemi boyunca bebeğin cinsiyetini öğrenmek için kullanılan bir geleneksel yöntem olarak limonla cinsiyet tahmini kesinlikle bilimsel bir dayanağa sahip değildir.

İnanışa göre hamile bir kadın cinsiyeti tahmin etmek için hamilelik dönemi boyunca canı çok fazla limon veya limon gibi tuzlu ve ekşi şeyler isterse ve canı çekerse bebeğin kız olduğuna inanılmaktadır. Limon bu noktada bir örnektir ve genellikle ekşi şeyler canı çeken hamile kadınların bebeklerinin kız, çok fazla canı tatlı çeken hamile kadınların bebeğinin ise erkek olduğuna inanılmaktadır.

Ayrıca limonla bir bebek cinsiyeti tahmin etme yöntemi daha bulunmaktadır. Hamile olduğunu öğrendikten sonra kadınlar bir limon kullanarak bu limonun içine göre bebeğinin kız mı yoksa erkek mi olacağını tahmin edebilmektedir.

Limonla cinsiyet tahmini basit bir yöntemdir ve aşağıdaki adımları içermektedir.

  • Bir tane taze limon alın.
  • Limonu bir bıçakla dikkatlice kesin.
  • Kesilmiş limonun içeriğini inceleyin.
  • Limonun içinde beyaz kısımlar fazlaysa bebek kız, sarı kısımları fazlaysa erkektir.

Hamilelikte Limon Yemek Cinsiyet Kadınlar Kulübü

Hamilelikte limon yemek cinsiyet Kadınlar Kulübü sitesinde kadınlar arasında sıkça tartışılan ve merak edilen bir konudur. Pek çok hamile kadın hamilelik sürecinde limon yemek istediğini veya ekşi şeyler aşerdiğini söylemektedir.

Diğer kadınlar da herhangi bir bilimsel kanıtı olmasa da limon canı çeken hamilelerin bebeklerinin kız olacağını dile getirmektedir. Bir kısım ise yine bu sitede ekşi şeyler yemenin veya aşermenin bebeğin cinsiyetinin kız olmasıyla hiçbir alakası olmadığını dile getirmektedir.

Forumda canı çok limon gibi ekşi şeyler isteyip bebeğinin de gerçekten kız olduğunu öğrenenler olduğu gibi canı çok limon istese ve yese de bebeğinin cinsiyetinin erkek olduğunu söyleyenler de bulunmaktadır.

Limonla Cinsiyet Tahmini
Limonla Cinsiyet Tahmini

Akıntıya Göre Cinsiyet Belirleme

Geleneksel bir inanışa göre hamilelikte vajinal akıntı bebeğin cinsiyetini belirlemenin bir yolu olarak kabul edilmektedir. Pek çok hamile kadın da bu nedenle akıntıya göre cinsiyet belirleme yöntemini merak etmekte ve bebeğinin cinsiyetini öğrenmek için denemek istemektedir. Bebeğin cinsiyeti genellikle ultrason veya amniyosentez gibi tıbbi testlerle belirlenmekte ve bu sürece kadar bebeğinin cinsiyeti hakkında bir bilgi sahibi olmak isteyen bu gibi yöntemleri denemek isteyebilmektedir.

Hamilelik sırasında vajinal akıntının rengi ve kokusu bebeğin cinsiyetini gösterebilmektedir. Örneğin, akıntının pembemsi veya daha parlak renkte olması kız çocuğu, sarımsı veya soluk renkte olması ise erkek çocuğu doğuracağına işaret edilmektedir.

Bazı insanlar hamilelikte vajinal akıntının yoğunluğuna da dikkat etmektedir. Yine inanışa göre yoğun akıntı kız çocuğunu, daha ince akıntı ise erkek çocuğunu göstermektedir. Ayrıca idrara eklenen vajinal akıntı ile de bebek cinsiyeti tahmin edilebilmektedir.

Sabah idrarını bir kabın içine alıp bir miktar vajinal akıntı eklersiniz. Eğer karışım renksizse veya beyazsa bebeğin cinsiyeti erkek, ancak pembemsi veya kahverengi bir renk alıyorsa bebeğin cinsiteyi kız tahmininde bulunulabilmektedir.

Limonla Cinsiyet Tahmini
Limonla Cinsiyet Tahmini

İlginizi Çekebilir: Hamile Kalmak İçin En Kuvvetli Dua

Tesbih ile Cinsiyet Tahmini

Tesbih ile cinsiyet tahmini yapmak da özellikle ülkemizde geleneksel bir inanış olarak kabul edilmektedir. Ancak unutulmaması gereken önemli bir nokta bu tür inançların bilimsel bir temele dayanmadığıdır.

Tesbihle cinsiyet tahmini yapmak isteyen hamilelerin şu adımları sırasıyla takip etmesi gerekmektedir.

  • Hamile kadın bir tesbih alır ve iyi bir şekilde temizler.
  • Hamile kadın tesbihi bir ipe veya ipucuna bağlar. Tesbih serbestçe sallanabilir bir durumda olmalıdır.
  • Hamile kadın, gözleri kapalı bir şekilde tesbihi sallar ve belirli bir ritme gelince durur.
  • Tesbihin hangi yönde sallandığı veya döndüğü cinsiyet tahminini gösterdiği düşünülür.

İnanışa göre tesbih eğer sağa dönüyorsa bebeğin erkek olacağına, sola dönüyorsa ise kız olacağına inanılmaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir